pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rachunkowość finansowa dla zaawansowanych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 433 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788380853591
ISBN: 978-83-8085-359-1
Data: 2017-02-28
92.51 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Warunkiem prawidłowego ujęcia operacji gospodarczych w księgach rachunkowych i w sprawozdaniu finansowym jest zrozumienie przez księgowego treści ekonomicznej danej transakcji. Dopiero kolejnym krokiem jest właściwa interpretacja przepisów, przy czym obejmuje ona nie tylko regulacje prawa bilansowego. Nie zawsze zrozumienie treści ekonomicznej danego zjawiska i interpretacja powiązanych z nim przepisów jest łatwa - jest szereg zagadnień z zakresu rachunkowości finansowej, które sprawiają wiele trudności w praktyce.

W ksiażce kompleksowo przedstawiono księgowe ujęcie następujących zagadnień:
- odroczony podatek dochodowy,
- operacje dewizowe l instrumenty finansowe,
- leasing l umowy o usługi długoterminowe,
- połączenia jednostek gospodarczych,
- konsolidacja sprawozdań finansowych,
- postępowanie restrukturyzacyjne,
- upadłość i likwidacja,
- projekty unijne.

Wprowadzeniem do wymienionych zagadnień jest rozdział poświęcony polskim i międzynarodowym regulacjom rachunkowości. Walorem opracowania jest kompleksowe podejście do każdego tematu. Autorzy nie ograniczyli się do przedstawienia księgowych aspektów danego zagadnienia, ale, po pierwsze, wyjaśnili jego treść ekonomiczną, a po drugie, odwołali się do prawa bilansowego, gospodarczego i podatkowego. Złożone treści zostały przedstawione w sposób zrozumiały za pomocą licznych schematów księgowych i przykładów liczbowych. Monografia jest adresowana do czytelników, którzy znają podstawy rachunkowości i zamierzają rozszerzyć swoje kompetencje zawodowe.

Autorami opracowania są pracownicy Instytutu Rachunkowości, Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Opracowanie uwzględnia stan prawny na 1.01.2017 r.

Książka "Rachunkowość finansowa dla zaawansowanych" - Waldemar Gos, Stanisław Hońko, Magdalena Janowicz, Kazimiera Winiarska - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 433 stron i została wydana w 2017 r. Cena 92.51 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.