pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rachunkowość zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji

Autor książki:

Krzysztof Jonas

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 172 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788380859753
ISBN: 978-83-8085-975-3
Data: 2020-01-20
54.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W ostatnich latach sektor ubezpieczeń w Polsce podlega dynamicznym przemianom, co sprzyja wzrostowi zainteresowania zasadami funkcjonowania zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji również od strony rachunkowości. Specyfika rachunkowości tych jednostek wyraża się zarówno w odrębności aktów prawnych regulujących ją, specyfiki używanej terminologii, jak i sprawozdawczości finansowej.
W zamyśle autora niniejsze opracowanie ma zapoznać czytelnika z wybranymi zagadnieniami z dziedziny rachunkowości zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji według obowiązujących obecnie przepisów. Prezentując rachunkowość tych jednostek autor starał się dokonać wyboru najistotniejszych zagadnień decydujących o specyfice rozwiązań zarówno od strony terminologicznej, jak i ewidencyjnej.
W książce przybliżono również problematykę sprawozdawczości finansowej zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji. Oddając w ręce odbiorców niniejsze opracowanie, autor żywi nadzieję, iż przyczyni się ono do pogłębienia wiedzy na temat rachunkowości jako dziedziny nauki, a szczególnie rachunkowości zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji.

Książka "Rachunkowość zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji" - Krzysztof Jonas - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 172 stron i została wydana w 2019 r. Cena 54.16 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.