pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Podstawy rachunkowości. Wykład. Tom 1

Autor książki:

Irena Olchowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 374 s.
Wymiar: 159x230 mm
EAN: 9788380850088
ISBN: 978-83-8085-008-8
Data: 2015-12-03
51.56 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Ósme wydanie Podstaw rachunkowości obejmuje treść zaktualizowaną. Zmiany zostały spowodowane nowelizacją ustawy o rachunkowości w 2015 r. Nowelizacja krajowego prawa bilansowego pozostaje w ścisłym związku ze zmianami dyrektyw unijnych, które miały miejsce w 2013 r., oraz z akceptowanymi przez Unię Europejską treściami Międzynarodowych Standardów Rachunkowości.

Podręcznik w sposób jasny i przejrzysty przedstawia zagadnienia związane z podstawami rachunkowości. Objaśnia zasady i reguły prowadzenia ksiąg rachunkowych - począwszy od sposobu ewidencji operacji gospodarczych (od tych najprostszych do bardziej skomplikowanych) aż do sporządzania sprawozdań finansowych (bilansu i rachunku zysków i strat).

W drugiej i trzeciej części tej publikacji następuje rozwinięcie i uszczegółowienie omawianych problemów uzupełnione o przykłady i schematy księgowe, by czytelnik lepiej zrozumiał rozwiązania wynikające z krajowego prawa o rachunkowości oraz dyrektyw unijnych i międzynarodowych standardów rachunkowości.

Publikacja obejmuje materiał niezbędny zwłaszcza na początkowym etapie nauki rachunkowości. Dlatego książka jest kierowana do grona osób rozpoczynających naukę, jak również do osób, które swoją wiedzę z omawianych zagadnień chcą pogłębić, uporządkować i zaktualizować. Podręcznik polecany jest szczególnie słuchaczom szkół wyższych o profilu ekonomicznym, a także innych kierunków studiów, które w programach mają rachunkowość. Jest ona także adresowana do praktyków gospodarczych: prawników, informatyków, analityków finansowych czy pracowników organów skarbowych.

Uzupełnieniem podręcznika jest tom 2 Podstawy rachunkowości. Zbiór zadań z rozwiązaniami.

Książka "Podstawy rachunkowości. Wykład. Tom 1" - Irena Olchowicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 374 stron i została wydana w 2015 r. Cena 51.56 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.