pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Psychologia manipulacji

Autor książki:

Joel E. imsdale

Dane szczegółowe:
Wydawca: RM
Rok wyd.: 2024
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788381518338
ISBN: 978-83-8151-833-8
Data: 2024-05-31
33.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Opis książki:

Historia wpływania na ludzkie umysły od epoki prześladowań religijnych po wiek neuronauki i mediów społecznościowych.

Początki zjawiska mrocznej perswazji sięgają działalności katów, którzy odkrywali, że psychologiczne aspekty tortur są równie istotne i skuteczne jak sam ból. Za moment przełomowy w tej historii uznaje się zaproponowanie przez Pawłowa podejścia naukowego i entuzjastyczne wsparcie jego badań przez Lenina i Stalina, dzięki czemu doszło do decydujących odkryć w dziedzinie narzędzi kontroli i wpływu na społeczeństwo. Gdy wybuchła II wojna światowa, zaczęto w sekrecie prace nad środkami, które chemicznie wspomagałyby przesłuchania. W epoce ziemnej wojny przyspieszyły badania nad deprywacją sensoryczną, substancjami psychodelicznymi oraz funkcjonowaniem mózgu i narodziło się pojęcie prania mózgu.

Autor przenikliwie śledzi historię psychologicznej manipulacji na tle głównych wydarzeń XX wieku - konfliktów zbrojnych i działań szpiegowskich, niepokojących badań naukowych, morderczej działalności sekt. Dimsdale zastanawia się, jakie formy może przybierać manipulacja umysłem w obecnym, XXI stuleciu, kiedy postęp naukowy i technologiczny pozwalają stworzyć jeszcze potężniejsze jej narzędzia. Ta historia na naszych oczach wchodzi w kolejny rozdział.

Książka "Psychologia manipulacji" - Joel E. imsdale - oprawa miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2024 r. Cena 33.62 zł. Zapraszamy na zakupy!