pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Psychologia Krótka historia

Autor książki:

Joanna Zaręba

Dane szczegółowe:
Wydawca: RM
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 140x209 mm
EAN: 9788381518086
ISBN: 978-83-8151-808-6
Data: 2023-11-08
29.31 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Czy możemy wierzyć własnym oczom Czy sztuczna inteligencja może zagrażać ludzkości Gdzie w mózgu ukrywają się wspomnienia Czy kształt czaszki mówi coś o naszym charakterze I do czego psychologom potrzebne były żaby
Krótka historia psychologii pokazuje, jak fascynujący może być świat umysłu i jak długą drogę w jego poznawaniu pokonaliśmy. Chociaż nazwa psychologia po raz pierwszy została użyta dopiero w 1520 roku, korzenie samej dziedziny sięgają starożytnej Grecji. Grecki rodowód ma również nazwa, która składa się ze słów psyche (dusza) i logos (myśl). Psychologia zaczęła się zatem od próby udzielenia odpowiedzi na pytanie, czym owa dusza jest. Pytanie to jest aktualne, choć zmienia się jego rozumienie i zmieniają się udzielane odpowiedzi - a próbujących było wielu: od Platona i Arystotelesa przez Locka, Kanta, Freuda czy Junga aż po Philipa Zimbardo. Książka Joanny Zaręby zabiera czytelnika w podróż po tej fascynującej historii.

Poznaj filozofów, teologów i naukowców, którzy rozszerzyli granice wiedzy. Dowiedz się, jak odkrywano tajemnice mózgu, i sprawdź, co ma do zaoferowania współczesna psychologia.

To pierwsza na polskim rynku książka, która syntetycznie, ale ze znawstwem przybliża historię psychologii. Autorce udała się bardzo trudna sztuka - opowiada o najważniejszych nurtach w dziejach psychologii, jednocześnie pozostawiając Czytelnika z poczuciem, że psychologia jest jedna, a jej rozwój nieprzypadkowy. To bardzo ciekawa propozycja, szczególnie dla tych, którzy dopiero rozpoczynają poznawanie tej dziedziny.

dr Adam Sobolewski, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny

Książka "Psychologia Krótka historia" - Joanna Zaręba - oprawa miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2023 r. Cena 29.31 zł. Zapraszamy na zakupy!