pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Przemiany w strukturze konsumpcji w państwach europejskich w świetle koncepcji zrównoważonego rozwoju

Autor książki:

Mateusz Jankiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 203 s.
EAN: 9788323149422
ISBN: 978-83-2314-942-2
Data: 2022-11-16
pozycja niedostępna

Opis książki:

Przemiany w strukturze konsumpcji w państwach europejskich w świetle koncepcji zrównoważonego rozwoju to studium o charakterze teoretyczno-empirycznym. W publikacji podjęto tematykę ważnych i aktualnych problemów ekonomicznych, jakimi są konsumpcja i zrównoważony rozwój, koncentrując się na relacji między przemianami zachodzącymi w strukturze wydatków konsumpcyjnych gospodarstw domowych i zmianami w zakresie zrównoważonego rozwoju wybranych państw w Europie. Ważnym elementem książki jest wskazanie na istotność interakcji pomiędzy sąsiadującymi ze sobą państwami (na płaszczyźnie geograficznej oraz ekonomicznej) w badaniu wspomnianej relacji, a także na konieczność włączenia powiązań przestrzennych do analizy zmian w strukturze konsumpcji i ich wpływu na zrównoważony rozwój, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu narzędzi współczesnej statystyki i ekonometrii przestrzennej.

Publikacja może zainteresować pracowników naukowych, analityków zajmujących się badaniem zależności pomiędzy procesami gospodarczymi oraz ich prognozowaniem, a także studentów kierunków ekonomicznych i geograficznych (przede wszystkim specjalności geografia społeczno-ekonomiczna).

Książka "Przemiany w strukturze konsumpcji w państwach europejskich w świetle koncepcji zrównoważonego rozwoju" - Mateusz Jankiewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Książka posiada 203 stron i została wydana w 2022 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]