pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
System euroatlantycki w świetle agendy bezpieczeństwa Unii Europejskiej...
Tytuł książki:

System euroatlantycki w świetle agendy bezpieczeństwa Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych

Autor książki:

Paweł Olszewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: ISP PAN
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 72 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788364091094
ISBN: 978-83-64091-09-4
Data: 2014-02-13
10.51 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Analiza euroatlantyckiego systemu bezpieczeństwa jest bardzo złożonym procesem, w ramach którego nie tylko zachodzi konieczność przeanalizowania strategii bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej, lecz także przepowadzenie rozważań nad strukturą owych stosunków, postrzeganych zupełnie odmiennie przez Stany Zjednoczone, Unię Europejską i państwa europejskie. Ponadto, zarówno Amerykanie, jak i Europejczycy odmiennie charakteryzują aktorów owych relacji, a także inaczej prezentują różnorodne cezury czasowe, na podstawie których ukazują rozwój i zakres stosunków euroatlantyckich.

Dodatkowym czynnikiem mającym znaczący wpływ na strukturę tychże stosunków, jak i ich ocenę oraz opis, mają aspekty wewnętrzne i zewnętrzne, stanowiące w dużej mierze cele strategiczne podlegające dużej dynamice zmian związanej z z bieżącymi przekształceniami ładu globalnego, układu sił na świecie i zmieniającej się struktury otoczenia międzynarodowego.

Owe czynniki w całej swej rozciągłości wpisują się w przekształcenia i przewartościowania strategii nie tylko Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i innych państw, lecz także pozostałych znaczących organizacji międzynarodowych, dostrzeganych we wszystkich dokumentach Unii Europejskiej, której przedstawiciele starają się nie dostrzegać złożoności międzynarodowych relacji, a jedynie promować Unię Europejską i jej relacje z najbliższym otoczeniem.

Książka "System euroatlantycki w świetle agendy bezpieczeństwa Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych" - Paweł Olszewski - oprawa miękka - Wydawnictwo ISP PAN. Książka posiada 72 stron i została wydana w 2013 r. Cena 10.51 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Paweł Olszewski - autor m.in.:
Produkty podobne:
System euroatlantycki w wielobiegunowym - okładka książki

System euroatlantycki w wielobiegunowym ładzie...

Józef M. Fiszer, Paweł Olszewski (red.)