pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Zrozumieć Ukrainę. Historia mówiona

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 392 s.
Wymiar: 132x210 mm
EAN: 9788367075602
ISBN: 978-83-6707-560-2
Data: 2022-11-10
39.26  54.90  15.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Jedna czy wiele Ukrain Demokracja czy oligarchia Ukraińskie rodowody i ukraińskie tożsamości. Ukraina wobec Rosji i wobec Polski, wobec świata i Europy. Ukraińska Powstańcza Armia i Armia Czerwona. Donieck i Lwów. Lwów etniczny i symboliczny, polski Wołyń i zagłada Żydów. Te kluczowe dylematy i dramaty nowoczesnej Ukrainy stanowią oś pasjonujących i odważnych rozmów, jakie Iza Chruślińska przeprowadziła z Jarosławem Hrycakiem. Ale żaden z tych dylematów i dramatów nie przedstawia się tutaj tak, jak utrwaliły to stereotypy - każdy został na nowo przemyślany i sproblematyzowany. Jarosław Hrycak jest bowiem nie tylko wybitnym historykiem, jest także wizjonerem politycznym.

Wizja Ukrainy niepodległej i demokratycznej, wielokulturowej i pojednanej ze sobą, zaprzyjaźnionej z sąsiadami i osadzonej w Europie, ma w Hrycaku swojego mocnego, zdecydowanego wyraziciela. Jako historyk wie on jednak, że musi być nastawiony na długie jej nie tyle trwanie, co spełnianie. Andrzej Mencwel Jeśli macie w planach przeczytać jedną książkę o Ukrainie to jest właśnie TA książka.

Rozmowy Izabelli Chruślińskiej z ukraińskim historykiem Jarosławem Hrycakiem doskonale pozwalają zrozumieć sytuację naszych wschodnich sąsiadów, prowadzone ze swadą znakomicie wprowadzają w złożoną materię ukraińskiej historii i teraźniejszosci, nie stroniąc od kontrowersyjnych tematów.

To drugie, poszerzone wydanie książki Ukraina. Przewodnik KP, zaktualizowane i opatrzone nowym posłowiem Jarosława Hrycaka. Wstęp do nowego wydania napisał Sławomir Sierakowski.

Książka "Zrozumieć Ukrainę. Historia mówiona" - Jarosław Hrycak, Iza Chruślińska - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Krytyki Politycznej. Książka posiada 392 stron i została wydana w 2022 r. Cena 39.26 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]