pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Prymas w Stoczku

Autor książki:

Paweł Zuchniewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Promic
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 140x225 mm
EAN: 9788375027396
ISBN: 978-83-7502-739-6
Data: 2020-03-31
23.99 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Właściwie to się tego spodziewał. Nie przypuszczał jednak, że przyjdą po niego nocą. Jak złodzieje. Kto wie, może bali się reakcji ludzi, a może nie chcieli robić z niego męczennika przynajmniej nie wtedy Gdy tak rozmyślał o tych ostatnich dniach, wrócił wspomnieniami do października 1910 roku. Stanął, pamięta to jak dziś, przy łóżku umierającej matki, a ona powiedziała: Stefek, ubieraj się!. Z prostotą dziewięciolatka pobiegł do sieni i narzucił palto. Nie, nie tak usłyszał inaczej się ubieraj. Nie zrozumiał. Dopiero po pogrzebie ojciec wytłumaczył mu, co miała na myśli: Masz się ubierać w cnoty, gotować się do swojej przyszłej drogi. Przyszła droga Jak wiele od tamtego czasu się zdarzyło. Kapłaństwo wojna po niej wczesne biskupstwo, a zaraz potem prymasostwo. No a teraz to uwięzienie Nie widział nawet, gdzie jest i co zamierzają z nim zrobić, lecz już dawno temu pojął, że jeśli sam Bóg zdecydował się cierpieć i dorastać w swoim człowieczeństwie, to dlaczego on nie miałby pozwolić na dorastanie Boga w sobie
Oto barwna i przejmująca opowieść o uwięzieniu prymasa Wyszyńskiego w Stoczku. O tym, co wówczas spędzało mu sen z powiek, o współwięźniach, którzy na niego donosili, i o tym, co pozwoliło mu ten okrutny czas przetrwać i stać się jeszcze mocniejszym.

Książka "Prymas w Stoczku" - Paweł Zuchniewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Promic. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2020 r. Cena 23.99 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.