pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ojciec wolnych ludzi + GRATIS!

Autor książki:

Paweł Zuchniewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rafael
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 592 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788395539053
ISBN: 978-83-9553-905-3
Data: 2021-08-20
30.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

"Ojciec wolnych ludzi" to wciągająca opowieść oparta na faktach z życia Prymasa Tysiąclecia.

Mocarz, Mistrz, Obrońca Praw Człowieka, Narodu i Kościoła, Kapelan Armii Krajowej, Błogosławiony Patron, Ojciec Wolnych Ludzi - kardynał Stefan Wyszyński. Jak dobrze Go znamy? Jak dziś rozumiemy Jego naukę, która mimo upływu lat, zupełnie nie straciła na swojej aktualności, a wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej porusza, motywuje i stanowi drogowskaz?
Beletryzowana biografia kard. Wyszyńskiego została uzupełniona o ponadczasową "rozmowę z Prymasem", w której pytania zadają czytelnicy portalu Stacja7.pl, a odpowiedzi, opracowanych przez Pawła Zuchniewicza w oparciu o fragmenty różnych pism - "udziela" sam kard. Stefan Wyszyński.

Od Autora: "Żyjąc w czasach Prymasa Wyszyńskiego i Papieża Jana Pawła II, zaciągnęliśmy dług. Mieliśmy okazję ich słuchać, spotykać, czerpać z mądrości i miłości ludzi, którzy oddali swoje życie służbie Kościołowi i Polsce. Pozostawili skarb, który zasługuje na to, by świecił pełnym blaskiem, a nie leżał gdzieś zakurzony na strychu historii" /Paweł Zuchniewicz/
Książka to lektura uzupełniająca dla szkół średnich, proponowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Książka "Ojciec wolnych ludzi" - Paweł Zuchniewicz - oprawa twarda - Wydawnictwo Rafael. Książka posiada 592 stron i została wydana w 2021 r. Cena 30.93 zł. Zapraszamy na zakupy!

Do każdego zamówionego egzemplarza dodajemy GRATIS!:

W drugiej połowie XX w. Litwa, podobnie jak Polska, padła ofiarą totalitarnego eksperymentu realizowanego przez reżim komunistyczny. Jednym z ważnych elementów tego eksperymentu było wyeliminowanie Kościoła z życia społecznego, a docelowo - zupełnie jego zniszczenie - pisze w swojej pracy Arunas Streikus.