pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Prymas Tysiąclecia nieznany

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo M
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 196 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788380435711
ISBN: 978-83-8043-571-1
Data: 2020-01-29
18.69  29.90  11.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Prymas Stefan Wyszyński widziany z bliska.
My musimy tak żyć, żebyśmy nie mieli nic do ukrycia. A co ja mam do powiedzenia w sprawach publicznych, mówię głośno na ambonie prymas Stefan Wyszyński.
We wspomnieniach ks. Bronisława Piaseckiego ostatniego kapelana kardynała Stefana Wyszyńskiego poznajemy prywatne oblicze Prymasa Tysiąclecia. Widzimy go jako człowieka pełnego pogody ducha i poczucia humoru, posiadającego zdrowy dystans do siebie samego; człowieka, który codziennie żył w prawdzie wobec Boga i wobec ludzi.
Autor przytacza wiele historii dotychczas nieznanych i nigdy niepublikowanych począwszy od przedwojennej działalności ks. Wyszyńskiego, jego posługi jako biskupa lubelskiego, przez pierwsze lata pełnienia roli Prymasa i trudny okres aresztowania, po czasy Solidarności. Ze względu na swoją postawę wobec władz komunistycznych otrzymał przydomek niezłomnego. Dzięki lekturze książki poznamy m.in. kulisy watykańskich rozmów kard. Wyszyńskiego czy przebieg spotkań w cztery oczy z najwyższymi włodarzami PRL, Władysławem Gomułką i Edwardem Gierkiem.
Opowieść ks. Piaseckiego pozwala również poznać poglądy Prymasa Tysiąclecia na temat ówczesnej sytuacji w Polsce i Kościele i wiernie oddają klimat relacji państwo kościół. Wspomnienia zostały opatrzone licznymi zdjęciami Prymasa zarówno z jego spotkań oficjalnych, jak i prywatnych.

Książka "Prymas Tysiąclecia nieznany" - Bronisław Piasecki, Marek Zając - oprawa miękka - Wydawnictwo M. Książka posiada 196 stron i została wydana w 2020 r. Cena 18.69 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]