pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kardynał Stefan Wyszyński. Prymas Polski

Autor książki:

Milena Kindziuk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Esprit
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788366859135
ISBN: 978-83-6685-913-5
Data: 2021-08-04
29.22 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Reporterska biografia prymasa Wyszyńskiego
Z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego ukazuje się kolejne wydanie biografii Prymasa Tysiąclecia autorstwa Mileny Kindziuk. To publikacja reporterska; autorka zbierała materiały w miejscach związanych ze Stefanem Wyszyńskim (Zuzela, Stoczek Warmiński, Choszczówka, Warszawa), prowadziła rozmowy ze świadkami. Ukazała też kontekst historyczny działalności Prymasa. Czytelnik dowie się z tej książki, dlaczego kard. Wyszyńskiego można uznać za świętego, w czym przejawiała się jego ufna, heroiczna wiara, wreszcie - jak pojmował on patriotyzm i dlaczego twierdził, że Boga kocha tak samo jak Polskę.

dr Milena Kindziuk - autorka książek, m.in. Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II, Jerzy Popiełuszko. Biografia (nagroda Feniks na Targach Wydawców Katolickich), Kardynał Józef Glemp. Ostatni taki Prymas, Zaczęło się od Wadowic; adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; medioznawca, publicystka. Odznaczona przez Prezydenta RP brązowym krzyżem za zasługi na rzecz rozwoju nauki; członek Zespołu Medialnego przy Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski.

Książka "Kardynał Stefan Wyszyński. Prymas Polski" - Milena Kindziuk - oprawa twarda - Wydawnictwo Esprit. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2021 r. Cena 29.22 zł. Zapraszamy na zakupy!