pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Praca głęboka. Jak odnieść sukces w świecie, w którym ciągle coś nas rozprasza

Autor książki:

Cal Newport

Dane szczegółowe:
Wydawca: Emka
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 236 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788365068958
ISBN: 978-83-6506-895-8
Data: 2018-03-14
31.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Praca głęboka to umiejętność koncentracji na trudnym poznawczo zadaniu bez rozpraszania uwagi. Umiejętność ta pozwala na szybsze przyswajanie specjalistycznej wiedzy i osiąganie korzystniejszych wyników w krótszym czasie. Dzięki pracy głębokiej staniesz się lepszy w tym, co robisz, przez co poczujesz prawdziwe spełnienie, które daje fachowo wykonane zadanie. Słowem, praca głęboka to rodzaj superumiejętności w coraz bardziej konkurencyjnej gospodarce XXI wieku. Tymczasem większość ludzi zatraciła zdolność koncentracji i trwoni czas na gorączkowym e-mailowaniu i udzielaniu się w mediach społecznościowych - nie wiedząc nawet, że istnieje lepsza alternatywa.

W "Pracy głębokiej" ceniony autor i znany profesor informatyki Cal Newport mierzy się z rzeczywistością współczesnej epoki łączności. Zamiast dowodzić, że rozpraszanie uwagi jest złe, podnosi zalety jego przeciwieństwa - koncentracji. Książka jest podzielona na dwie części. W pierwszej autor argumentuje, że w prawie każdej branży praca głęboka przynosi ogromne korzyści. W drugiej przedstawia program systematycznych ćwiczeń, który opiera się na czterech zasadach i ma pomóc przestawić twój umysł i nawyki, abyś mógł opanować tę umiejętność.

W "Pracy głębokiej", łączącej krytykę współczesnej kultury z praktycznym doradztwem, czytelnik znajdzie zapadające w pamięć opowieści - od kamiennej wieży w lesie, w której Carl Gustav Jung szukał skupienia, do podróży lotniczej do Tokio i z powrotem, dzięki której pionier mediów społecznościowych mógł skoncentrować się na pisaniu książki. Autor udziela też wielu rozsądnych rad, na przykład takich, że większość profesjonalistów powinna zrezygnować z mediów społecznościowych i że trzeba nauczyć się nudzić.

"Praca głęboka" to niezbędny podręcznik dla każdego, kto pragnie odnieść sukces w świecie, w którym ciągle coś rozprasza naszą uwagę.

Książka "Praca głęboka. Jak odnieść sukces w świecie, w którym ciągle coś nas rozprasza" - Cal Newport - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Emka. Książka posiada 236 stron i została wydana w 2018 r. Cena 31.28 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.