pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pedagogika resocjalizacyjna. W stronę uspołecznienia systemu oddziaływań

Autor książki:

Wiesław Ambrozik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 235x160 mm
EAN: 9788375879148
ISBN: 978-83-7587-914-8
Data: 2016-02-18
22.11 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Oficyna Wydawnicza "Impuls" zaprasza Czytelników do nowego i wyjątkowego podręcznika akademickiego autorstwa prof. Wiesława Ambrozika "Pedagogika resocjalizacyjna. W stronę uspołecznienia system oddziaływań".

Autor podejmuje się ważnego zadania wypełnienia wyraźnie odczuwanego braku materiałów dydaktycznych w ujęciu podręcznikowym, dotyczących profilaktyki i resocjalizacji realizowanej w środowisku wolnościowym, wykraczającej poza tradycyjne instytucje zamknięte. Zapotrzebowanie w tym zakresie występuje w kształceniu studentów specjalności resocjalizacja na szczeblu licencjackim i magisterskim. Brak jest również opracowań teoretycznych i monograficznych na ten temat. O konieczności resocjalizacji w szerokich układach społecznych decyduje rażąca niewydolność dotychczasowej praktyki penitencjarno-resocjalizacyjnej w zakładach poprawczych i karnych wyrażająca się w wysokich wskaźnikach recydywy i pogłębianiu się patologizacji osobowości w toku izolacji penitencjarnej. Niewydolność ta jest od dawna odczuwana przez teoretyków pedagogiki i prawników. Tendencja w zakresie zmiany poglądów na temat resocjalizacji w warunkach wolnościowych uwidacznia się nie tylko w Polsce. [...] Przesunięcie oddziaływań resocjalizacyjnych na szeroki kontekst społeczny nie jest możliwe bez zasadniczych zmian w profilu kształcenia specjalistów w zakresie resocjalizacji, stąd inicjatywa wydawnicza Wiesława Ambrozika zasługuje na uznanie.

Z recenzji prof. zw. dr. hab. Bronisława Urbana

Książka "Pedagogika resocjalizacyjna. W stronę uspołecznienia systemu oddziaływań" - Wiesław Ambrozik - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2016 r. Cena 22.11 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.