pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Studia i rozprawy z pedagogiki resocjalizacyjnej. Tom 5. Oddziaływania penitencjarne wobec skazanych w przestrzeni więziennej. Uwarunkowania - doświadczenia - propozycje

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 238 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788373957008
ISBN: 978-83-7395-700-8
Data: 2016-09-07
19.90 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Opracowanie mieści się w nurcie tematycznym, który dostarcza informacji z zakresu szeroko rozumianej pedagogiki resocjalizacyjnej i penitencjarystyki. Część tekstów poświęcona jest zagadnieniom teoretycznym, szczególnie efektywności resocjalizacji, funkcjonowaniu placówek resocjalizacyjnych i diagnozowaniu osób nieprzystosowanych społecznie oraz planowaniu oddziaływań resocjalizacyjnych. Część tekstów poświęcona jest prezentacji zagadnień praktycznych, przede wszystkim omówieniu ciekawych przykładów z praktyki resocjalizacyjnej - programów i projektów, których celem jest zwiększanie efektywności procesu resocjalizacji, jakiemu poddawane są osoby przebywające w zakładach karnych.

Praca skierowana jest przede wszystkim do pedagogów resocjalizacyjnych i osób rozwijających swoje kompetencje zawodowe w tym kierunku, czyli głównie pracowników zakładów karnych i innych placówek resocjalizacyjnych. Będzie także ciekawą lekturą dla pedagogów, psychologów, terapeutów, jak również kuratorów sądowych, wychowawców oraz personelu placówek resocjalizacyjnych. Może być ponadto rekomendowana jako lektura uzupełniająca dla studentów przygotowujących się do wyżej wymienionych zawodów, a w szczególności dla osób przygotowujących się do zaliczenia/egzaminu z przedmiotów dotyczących zagadnień z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej, oddziaływań o charakterze resocjalizacyjnym, penitencjarystyki i nieprzystosowania społecznego.

Książka "Studia i rozprawy z pedagogiki resocjalizacyjnej. Tom 5. Oddziaływania penitencjarne wobec skazanych w przestrzeni więziennej. Uwarunkowania - doświadczenia - propozycje" - Danuta Kowalczyk, Anna Glińska-Lachowicz (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego. Książka posiada 238 stron i została wydana w 2016 r. Cena 19.90 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.