pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Paweł i pierwsi świadkowie Chrystusa

Autor książki:

Benedykt XVI

Dane szczegółowe:
Wydawca: Biały Kruk
Rok wyd.: 2009
Oprawa: twarda
Ilość stron: 88 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788375530438
ISBN: 978-83-7553-043-8
Data: 2009-02-20
31.15 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Nowa seria watykańska! Wspaniała kolekcja na Jubileuszowy Rok św. Pawła. Razem z albumem Benedykta XVIApostołowie" stanowi komplet nauczania papieskiego w eleganckiej oprawie.
Rok św. Pawła na nowo rozbudził zainteresowanie tą wielką, fundamentalną postacią Kościoła. Paweł wspaniale interpretował dzieło Chrystusa, poniósł je w świat, a my z kolei jesteśmy kontynuatorami jego nauk, które trwają niezmienione od wieków i wskazują drogę coraz to nowemu pokoleniu chrześcijan. Wielkie, wspólne dobro, jakim jest Ewangelia, stało się powszechne między innymi dzięki słowom i czynom Pawła. Wczesne chrześcijaństwo to także takie postaci pierwszych świętych, jak Szczepan, Tymoteusz, Tytus, Barnaba, Akwila czy Pryscylla. Ojciec Święty Benedykt XVI chętnie sięga do korzeni naszej wiary i pięknie opowiada o tamtych czasach i tamtych ludziach, uświadamiając ich nieprzemijające znaczenie.
W książce tej słowo wspiera się obrazem, dodającym całości siły i ekspresji. Na przykład obraz Caravaggia, przedstawiający oślepionego św. Pawła po upadku z konia, jest uniwersalnym wizerunkiem, skłaniającym także nas, współczesnych, do poszukiwania światłości. Podobnie wizerunki Szczepana, pierwszego męczennika, nawiązują do dzisiejszego Kościoła, nadal poddawanego męczeństwu. Kościoła, który wciąż żyje dla Chrystusa i dla Jego królestwa.

Książka "Paweł i pierwsi świadkowie Chrystusa" - Benedykt XVI - oprawa twarda - Wydawnictwo Biały Kruk. Książka posiada 88 stron i została wydana w 2009 r. Cena 31.15 zł. Zapraszamy na zakupy!