pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Uczniowie Pana. Katechezy o apostołach
Tytuł książki:

Uczniowie Pana. Katechezy o apostołach

Autor książki:

Benedykt XVI

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 194x124 mm
EAN: 9788327717726
ISBN: 978-83-2771-772-6
Data: 2020-02-28
24.00  34.90  10.9 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Po Maryi, będącej czystym odblaskiem światła Chrystusa, Chrystusową prawdę przekazują nam apostołowie słowem i własnym świadectwem. Ich misja nie jest jednak odosobniona, ale wpisana w tajemnicę komunii obejmującej cały Lud Boży i urzeczywistniającej się stopniowo, od Starego do Nowego Przymierza.

Papieskie rozważania o najbliższych przyjaciołach Jezusa Przyjęcie królestwa Bożego jest coraz częściej postrzegane z perspektywy indywidualistycznej. Benedykt XVI, przyglądając się początkom działalności Chrystusa, podkreślił, że Jego wolą było ustanowienie wspólnoty przymierza - zgromadzenie Ludu Bożego. To pragnienie znalazło wyraz w powołaniu Dwunastu.

Warto nieustannie powracać do źródeł i wpatrywać się w przykład tych, którzy jako pierwsi zdecydowali się zostawić wszystko i odpowiedzieć na wezwanie Jezusa: "Pójdźcie za Mną, a sprawię, że staniecie się rybakami ludzi".

Chrystus jest zawsze obecny w Kościele zbudowanym na fundamencie apostołów, żyje w sukcesji apostołów. I ta Jego obecność we wspólnocie, w której On sam daje się nam zawsze, jest źródłem naszej radości. Tak, Chrystus jest z nami, królestwo Boże nadchodzi.

Książka "Uczniowie Pana. Katechezy o apostołach" - Benedykt XVI - oprawa twarda - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2020 r. Cena 24.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Benedykt XVI - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Duch liturgii - okładka książki

Duch liturgii

kard. Joseph Ratzinger
Produkty podobne:
Kazania pasyjne - okładka książki

Kazania pasyjne

o. Robert Wawrzeniecki