pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Ona - jak przetrwać szkołę średnią, studia i nie zwariować. Jak pomóc...
Tytuł książki:

Ona - jak przetrwać szkołę średnią, studia i nie zwariować. Jak pomóc swojej córce by prowadziła zdrowe, szczęśliwe i udane życie

Autor książki:

Rachel Simmons

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 328 s.
Wymiar: 152x229 mm
EAN: 9788381023177
ISBN: 978-83-8102-317-7
Data: 2019-11-13
47.55  59.00  11.45 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Ona - jak przetrwać szkołę średnią, studia i nie zwariować. Jak pomóc swojej córce by prowadziła zdrowe, szczęśliwe i udane życie - opis książki:

Dla wielu współczesnych dziewczyn dążenie do sukcesu jest napędzane przez brutalną samokrytykę i ostry lęk przed porażką. Chociaż młode kobiety nigdy przedtem nie odnosiły większych sukcesów - osiągając lepsze wyniki w nauce w liceum i na studiach - nigdy też nie zmagały się z tak wieloma trudnościami. Na pierwszy rzut oka dziewczyny mogą wydawać się wyjątkowe, ale w rzeczywistości są niespokojne i przytłoczone, czując, że bez względu na to, jak bardzo się starają, nigdy nie będą wystarczająco dobre, wystarczająco mądre, wystarczająco ładne, wystarczająco szczupłe, wystarczająco popularne ani wystarczająco seksowne.

Rachel Simmons prowadziła badania wśród młodych kobiet przez dwie dekady, a wyniki jej badań dowodzą, że kompetencje dziewczyny nie są równe jej poziomowi pewności siebie - nie oznaczają również, że jest szczęśliwa, odporna, ani że ma wysokie poczucie własnej wartości. Opierając się na obrazowych studiach przypadku, R. Simmons ostrzega, że wychowaliśmy pokolenie młodych kobiet, które są tak skoncentrowane na osiągnięciu celu, że unikają podejmowania zdrowego ryzyka, zbyt dużo myślą o niepowodzeniach i cierpią na syndrom oszusta, uważając, że nie są autentyczne. Spędzając coraz więcej czasu na tworzeniu obrazu doskonałej siebie w mediach społecznościowych, dziewczyny te mają tendencję do wycofywania się z tak istotnych bliskich relacji, które oferują ukojenie i wsparcie oraz wzmacniają poczucie własnej wartości.

"Genialne i pełne pasji wezwanie do działania, które ujawnia, jak dziewczyny i młode kobiety cierpią w naszej toksycznej kulturze nieustającej rywalizacji i porównań. Jest to książka, której potrzebują rodzice, by móc zmienić życie swoich córek i pomóc im stać się zdrowymi, szczęśliwymi i wpływowymi dorosłymi kobietami".

Rosalind Wiseman, autorka Queen Bees and Wannabes

Książka "Ona - jak przetrwać szkołę średnią, studia i nie zwariować. Jak pomóc swojej córce by prowadziła zdrowe, szczęśliwe i udane życie" - Rachel Simmons - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 328 stron i została wydana w 2019 r. Cena 47.55 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]