pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

O konstytucji Kościoła i państwa. Wybór pism

Autor książki:

Samuel Taylor Coleridge

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ośrodek Myśli Politycznej
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 416 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788364753510
ISBN: 978-83-6475-351-0
Data: 2018-12-12
34.42 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Samuel Taylor Coleridge
O konstytucji Kościoła i państwa. Wybór pism
Samuel Taylor Coleridge (1772-1834) znany jest przede wszystkim jako wybitny twórca angielskiego romantyzmu, jeden ze słynnych "poetów jezior". Był jednak także interesującym i wpływowym myślicielem politycznym. W młodości pełen sympatii do idei radykalnych i rewolucji francuskiej, już jako dojrzały twórca odrzucił je, stając się jednym z najbardziej przenikliwych krytyków inspirowanych nimi trendów politycznych i kulturowych zmieniających Anglię i inne kraje Zachodu w pierwszych dekadach XIX wieku. Nawiązywał do myśli Edmunda Burke a, twórczo ją rozwijając i uzupełniając o własne oryginalne refleksje. Obawiał się skutków podporządkowania życia społecznego koncepcjom utylitarystów i nieokiełznanemu "duchowi handlu", krytykował negowanie zasad tradycyjnej moralności, odrzucał atomistyczny indywidualizm i materializm. Stworzył intelektualne podstawy pod ewolucję polityczną torysów ku konserwatyzmowi o bardziej wrażliwym społecznie obliczu. Swoimi dziełami przyczyniał się także do ożywiania religijnych przekonań Brytyjczyków. Wciąż może i powinien inspirować kolejne generacje konserwatystów.

W tomie znalazły się najważniejsze teksty polityczne Coleridge a: O konstytucji Kościoła i państwa, wedle idei każdego z nich, Świeckie kazanie o obecnych trudnościach i niezadowoleniu, skierowane do klas wyższych i średnich oraz Podręcznik męża stanu.

Książka "O konstytucji Kościoła i państwa. Wybór pism" - Samuel Taylor Coleridge - oprawa miękka - Wydawnictwo Ośrodek Myśli Politycznej. Książka posiada 416 stron i została wydana w 2018 r. Cena 34.42 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.