pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Odwołanie od nowych do starych wigów. Seria: Biblioteka Myśli Politycznej

Autor książki:

Edmund Burke

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ośrodek Myśli Politycznej
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 408 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788362628797
ISBN: 978-83-6262-879-7
Data: 2015-07-30
27.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Odwołanie od nowych do starych wigów, drugi wydany w serii Biblioteka Myśli Politycznej wybór pism Edmunda Burke’a (1729-1797), zawiera jego najważniejsze teksty poświęcone angielskiej tradycji politycznej. Wybitny myśliciel konserwatywny wyłożył w nich swoje poglądy m.in. na temat granic ingerencji państwa w swobodny rozwój społeczeństwa, obowiązków obywateli wobec swej wspólnoty politycznej, sposobów powstrzymywania radykałów bez niszczenia wolności obywatelskich, zagrożeń związanych z częstym wśród polityków partykularyzmem i brakiem należytego szacunku dla tradycji – zatem zagadnień wciąż kluczowych w refleksji o polityce. Dokonana przez Burke’a interpretacja tych dylematów stała się kanoniczną dla kolejnych pokoleń konserwatystów. Odnajdują oni w niej zasady polityki rozsądnej, sprawiedliwej i skutecznej, które do dziś stanowią ważną intelektualną inspirację i znakomitą szkołę politycznego myślenia.

„Wyróżniającym aspektem naszej konstytucji jest jej wolność. Zachowanie tej wolności w nienaruszonym stanie stanowi szczególny obowiązek i właściwe powiernictwo członka Izby Gmin. Ale wolność, jedyna wolność, o jakiej mówię, powiązana jest z porządkiem; ta zaś nie tylko współistnieje z porządkiem i cnotą, ale nie może istnieć bez nich. Jest ona nieodłącznym elementem dobrych i stabilnych rządów oraz ich istoty i podstawowych zasad”. (Przemówienia po przyjeździe do Bristolu oraz po zakończeniu wyborów)

Książka "Odwołanie od nowych do starych wigów. Seria: Biblioteka Myśli Politycznej" - Edmund Burke - oprawa miękka - Wydawnictwo Ośrodek Myśli Politycznej. Książka posiada 408 stron i została wydana w 2015 r. Cena 27.95 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.