pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

O człowieku i moralności w filozofii Roberta Spaemanna. Seria: Źródła i monografie 398

Autor książki:

ks. Józef Kożuchowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788373066069
ISBN: 978-83-7306-606-9
Data: 2013-07-01
55.80 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

O człowieku i moralności w filozofii Roberta Spaemanna. Seria: Źródła i monografie 398 - ks. Józef Kożuchowski - opis książki:

Ks. dr Józef Kożuchowski przedkłada rzetelną analizę oraz oryginalną w swojej formie i utrzymaną w karbach głównie metody metafizycznej w sensie klasycznym pre¬zentację myśli antropologicznej i etycznej Roberta Spaemanna - jednego z najbardziej znaczących i opiniotwórczych filozofów współczesnych Niemiec. Być może najcenniej¬szym, a z pewnością niepowtarzalnym atutem tej rozprawy jest przedstawienie wy¬ważonej interpretacji myśli antropologiczno-etycznej Roberta Spaemanna dzięki wielo¬rakim i bardzo szczegółowym oraz osobistym dyskusjom naukowym z tym myślicielem. Z recenzji ks. dra hab. Tadeusza Guza,prof. KUL Wybór w jednym opracowaniu problematyki antropologicznej i etycznej i osadzenie jej na tle zarysowanej przez Spaemanna koncepcji filozofii jest w pełni uzasadniony zarówno jej znaczeniem w twórczości filozofa, jak też logiką wywodu (najpierw kon¬cepcja filozofii, potem antropologia, na końcu etyka). Na uwagę zasługuje także poru¬szenie przez ks. dra Józefa Kożuchowskiego interesujących szerokie kręgi czytelników zagadnień, komunikatywny język, odniesienie do metafizyki. Z recenzji dra hab. Macieja Ulińskiego, prof. AGH

Książka „O człowieku i moralności w filozofii Roberta Spaemanna. Seria: Źródła i monografie 398” - oprawa twarda - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2012 r. Cena 55.80 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "O człowieku i moralności w filozofii Roberta Spaemanna. Seria: Źródła..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Poznanie bytu czy ustalanie Sensów? - okładka książki
Poznanie bytu czy ustalanie Sensów? Seria: Zadania... Andrzej Maryniarczyk SDB, Paweł Gondek (red.)
Wprowadzenie do filozofii - okładka książki
Wprowadzenie do filozofii Mieczysław A. Krąpiec OP, Stanisław Kamiński, Zofia J. Zdybicka USJK, Andrzej Maryniarczyk SDB
Człowiek - moralność - wychowanie. - okładka książki
Człowiek - moralność - wychowanie. Życie i myśl... Jerzy W. Gałkowski, Maurycy L. Niedziela Op (red.)
Wstęp do filozofii - okładka książki
Wstęp do filozofii Antoni B. Stępień
Filozofia składni - okładka książki
Filozofia składni Mieszko Tałasiewicz
Między autentycznością a udawaniem. - okładka książki
Między autentycznością a udawaniem. Postawy twórcze... Anna Kawalec, Wojciech Daszkiewicz (red.)
Produkty podobne: