pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Człowiek - moralność - wychowanie. Życie i myśl Jacka Woronieckiego OP

Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Oprawa: miękka
Ilość stron: 313 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788373060166
ISBN: 83-7306-016-2
Data: 2006-03-06
28.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka zawiera materiały Konferencji naukowej nt. "Osobowość i koncepcje etyczno-wychowawcze Jacka Woronieckiego OP (1878-1949)", która odbyła się w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim 6 listopada 1999 r. z okazji pięćdziesiątej rocznicy śmierci o. J. Woronieckiego. Przedmiotem analizy były niektóre zagadnienia etyczno-pedagogiczne i teologiczno-pedagogiczne, którymi o. J. Woroniecki się zajmował, oraz refleksja nad znaczeniem i aktualnością jego myśli.
Jacek Woroniecki OP należał do grona najwybitniejszych filozofów i teologów I połowy XX wieku w Polsce. Był profesorem i rektorem KUL - jego kadencja przypadła na trudny okres po śmierci założyciela Uniwersytetu, kiedy uczelnia nie miała jeszcze ani uprawnień państwowych, ani trwałych podstaw materialnych. Jest on autorem bardzo wielu prac, w tym ponad 200 pozycji wydanych drukiem, wśród których najważniejsza jest Katolicka etyka wychowawcza - książka pisana nie tylko z myślą o profesorach i studentach, ale adresowana do szerokiego grona inteligencji katolickiej. Ojciec J. Woroniecki podkreślał konieczność łączenia wiedzy teoretycznej z wychowaniem, w tym właśnie upatrując specyficzność etyki.
Istotnym ubogaceniem książki jest bibliografia podmiotowa i przedmiotowa o. Jacka Woronieckiego, a także fotografie archiwalne oraz współczesne, dokumentujące przebieg Konferencji.

Książka "Człowiek - moralność - wychowanie. Życie i myśl Jacka Woronieckiego OP" - Jerzy W. Gałkowski, Maurycy L. Niedziela Op (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Cena 28.77 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.