pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nieliberalna rewolucja w Polsce

Autor książki:

Jo Harper

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 263 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788365390332
ISBN: 978-83-6539-033-2
Data: 2020-04-09
40.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Autorzy książki tworzą eklektyczne grono naukowców, dziennikarzy i prawników. Część z nich mieszka i pracuje w Polsce, inni w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Łączy ich postrzeganie wzrostu siły Prawa i Sprawiedliwości jako konsekwencji, z jednej strony, globalnej zmiany polityczno-ekonomicznej, a z drugiej - charakterystycznego dla Polski powrotu do tradycyjnego języka konserwatywnego i narodowych mitów. Zamiarem autorów było zbadanie tego antyliberalnego zwrotu. Wystrzegali się przy tym patrzenia na badane zjawiska przez pryzmat mediów zachodnich, często obciążonych uprzedzeniami, czy też z perspektywy dyskursu antypisowskiego w Polsce. W rezultacie powstał zbiór esejów, w których powracają pewne idee, zdolne, miejmy nadzieję, sprowokować dyskusję w Polsce i za granicą. Dzięki temu uda się być może przekłuć niektóre z ideowych baniek, w których się często zamykamy w tej epoce "wojny kulturowej".

Autorzy: Neal Ascherson, Tomasz Basiuk, Urszula Chowaniec, Dariusz Czaja, Jan Darasz, Jo Harper, Artur Lipiński, David Ost, Neal Pease, Brian Porter-Szűcs, Gavin Rae, Nicholas Richardson, Andrzej Rychard, Ewa Stańczyk, Agnieszka Stępińska, Joanna Średnicka.

Książka "Nieliberalna rewolucja w Polsce" - Jo Harper (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 263 stron i została wydana w 2020 r. Cena 40.72 zł. Zapraszamy na zakupy!