pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Mindfulness w 10 minut. 71 prostych nawyków, które pomogą Ci żyć tu...
książka:

Mindfulness w 10 minut. 71 prostych nawyków, które pomogą Ci żyć tu i teraz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 140x210 mm
EAN: 9788328348707
ISBN: 978-83-2834-870-7
Data: 2019-03-07
26.04  37.00  10.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Mindfulness w 10 minut. 71 prostych nawyków, które pomogą Ci żyć tu i teraz - S.J. Scott, Barrie Davenport - opis książki:

Wiele osób nie umie się wydostać z pułapki nieświadomego życia: bezmyślnego reagowania, rozproszenia uwagi i narastającego stresu. Ta nieświadomość wynika ze sposobu pracy układu nerwowego: mózg człowieka jest szczególnie wyczulony na postrzeganie potencjalnych zagrożeń, więc ludzie silnie reagują na impulsy społeczne, kulturowe i technologiczne. Zalewa ich natłok informacji, przez co odczuwają lęk, wzburzenie, martwią się i angażują w walkę z wiatrakami. Telefony komórkowe, laptopy i tablety stały się bronią masowego rozpraszania uwagi, odciągając człowieka od jedynego miejsca, w którym może odnaleźć prawdziwy spokój i szczęście - od chwili obecnej. Czy można jakoś przerwać to błędne koło, jeśli się nie jest buddyjskim mnichem?
W tej książce znajdziesz odpowiedź na powyższe pytanie. Jest to przystępnie napisany poradnik, dzięki któremu uda Ci się zmniejszyć poziom stresu w swoim życiu i mocno ograniczyć negatywne myślenie. Opisane tu proste nawyki doprowadzą Cię do codziennej praktyki uważności. Metoda Mindfulness w 10 minut bardzo szybko daje efekty: ułatwia koncentrację, poprawia wydajność i zwiększa poczucie szczęścia. Praktyczne narzędzia opisane w tej książce pomagają w wyrabianiu nawyku uważności. Ważne jest, by trenować mindfulness w ciągu całego dnia, tak aby bez trudu powracać świadomością do tu i teraz, nawet podczas zwykłych codziennych zajęć. Tak ćwiczona uważność daje mnóstwo satysfakcji, a jej pozytywne efekty szybko stają się zauważalne w wielu bardzo różnych obszarach życia.

W tej książce:
Czym jest pułapka nieświadomego życia
Co to właściwie jest mindfulness
Korzyści z praktykowania uważności
Technika wdrażania i wyrabiania w sobie nawyku uważności
Propozycje praktyk uważności na każdą porę dnia
Bądź tu i teraz - żyj szczęśliwie i świadomie!

Książka „Mindfulness w 10 minut. 71 prostych nawyków, które pomogą Ci żyć tu i teraz” - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion.

Książka posiada 240 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Mindfulness w 10 minut. 71 prostych nawyków, które pomogą Ci żyć tu..."
S.J. Scott, Barrie Davenport - autor m.in.:
Produkty podobne: