pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Miary efektywności zarządzania na rynkach finansowych

Autor książki:

Krzysztof Borowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 183 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788379303304
ISBN: 978-83-7930-330-4
Data: 2014-05-13
Cena wydawcy: 42.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

W książce zaprezentowane zostały zarówno podstawowe, jak i zaawansowane miary efektywności zarządzania portfelem inwestycyjnym. Bardzo popularne miary oceny, takie jak współczynniki Sharpe a i Treynora oraz alfa Jensena, należą już do miar klasycznych, a stosowanie ich wymaga przyjęcia wielu założeń dotyczących stóp zwrotu i samych rynków finansowych. Jednak, jak pokazały badania naukowe z lat 90. XX w. i początku XXI w., znaczna część tych założeń nie jest spełniana. W związku z tym pojawiła się potrzeba uzupełnienia miar podstawowych o inne, bardziej zaawansowane, uwzględniające m.in. kurtozę czy skośność rozkładu stóp zwrotu, ewentualnie o inne cechy charakteryzujące współczesne rynki finansowe.

Książka zawiera miary oceny efektywności zarówno podstawowe, jak i zaawansowane - zaprezentowane zostały popularne rozszerzenia miar Sharpe a, Treynora i Jensena. W drugiej części przybliżono Czytelnikowi wskaźniki bardziej złożone, jak tracking error, information ratio, współczynniki: Omega, Kappa, Giniego, Farinelli-Tibiletti czy też Racheva. W ostatniej części omówiona została problematyka tzw. par aktywów (pairs trading) szeroko wykorzystywana w analizie technicznej.

Książka przeznaczona jest zarówno dla początkujących inwestorów, jak i tych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu współczesnych miar oceny efektywności stosowanych na rynkach finansowych. Użyte w książce oznaczenia nawiązują do tekstów źródłowych, aby ułatwić Czytelnikowi płynne przejście przy pogłębianiu problematyki.

Pozycja stanowi niejako naturalną kontynuację tematyki poruszonej w książce Miary ryzyka na rynku akcji i obligacji wydanej przez Difin w 2014 r.

Książka "Miary efektywności zarządzania na rynkach finansowych" - Krzysztof Borowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 183 stron i została wydana w 2014 r.