pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kultura szkoły w rozwoju szkoły

Autor książki:

Inetta Nowosad

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 300 s.
Wymiar: 145x208 mm
EAN: 9788380956612
ISBN: 978-83-8095-661-2
Data: 2020-01-20
29.49 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Polecamy kolejny wyjątkowy podręcznik akademicki w ramach serii autorskich podręczników akademickich Pedagogika Nauce i Praktyce pt. Kultura szkoły w rozwoju szkoły
Książka Inetty Nowosad wydobywa znaczącą rolę kultury szkoły w uzyskaniu trwałej poprawy pracy szkoły i nie wskazuje na jedyne, słuszne i gotowe rozwiązanie, które mogłoby przeprowadzić szkołę przez proces rekulturacji, krok po kroku. Choć oczywiste jest, że w czasach gwałtownych zmian każdy chętnie szuka oparcia w niosącej poczucie bezpieczeństwa gotowej recepcie na sukces. Jednak gdy uwaga zostaje skierowana na treści techniczne kosztem zrozumienia ich wpływu na ludzi (użytkowników) i organizację poprawa staje się niemożliwa, a efektywność zamiera. Ważne okazuje się zrozumienie, z czym mamy do czynienia poznanie kultury szkoły i zmiany, a dokładnie: uczenie się jej i przekształcanie. Bez współpracy, uczestnictwa i zaangażowania społeczności szkolnej oraz popartej badaniami refleksji nie osiągnie się realnej, głębokiej zmiany, a jedynie taka ma sens.
Treści przedstawione w trzech rozdziałach ułatwiają uzyskanie całościowego spojrzenia na rangę kultury szkoły w jej rozwoju. Zawierają wnioski badaczy, które mogą pomóc lepiej zrozumieć nie tylko znaczenie kultury szkoły i jej złożoność, lecz także wielowymiarowość praktykowania udanej zmiany.

Książka "Kultura szkoły w rozwoju szkoły" - Inetta Nowosad - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls. Książka posiada 300 stron i została wydana w 2019 r. Cena 29.49 zł. Zapraszamy na zakupy!