pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Trudności w percepcji sensorycznej w autyzmie i zespole Aspergera....
książka:

Trudności w percepcji sensorycznej w autyzmie i zespole Aspergera. Inne doświadczenia sensoryczne - inne światy percepcyjne

Dane szczegółowe:
Wydawca: HARMONIA
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788377441732
ISBN: 978-83-7744-173-2
Data: 2019-03-19
33.13  44.00  10.87 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Trudności w percepcji sensorycznej w autyzmie i zespole Aspergera. Inne doświadczenia sensoryczne - inne światy percepcyjne - Olga Bogdashina - opis książki:

W ostatnich kilkudziesięciu latach pojawiły się rozmaite koncepcje autyzmu, według których u źródeł głównych cech tego zaburzenia leżą trudności z percepcją sensoryczną. Badania wykazały, że podobne wzorce zachowania - upośledzenie interakcji społecznych i komunikacji oraz ruchy stereotypowe - występują zarówno u osób niewidomych, jak i u dzieci autystycznych. Mimo to trudności sensoryczne wciąż bywają pomijane w diagnozie i terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Olga Bogdashina wskazuje na różnice związane z percepcją sensoryczną w autyzmie i opisuje wpływ doświadczeń percepcyjnych na powstanie odmienności w sferze poznawczej. Niniejsza publikacja, oparta na wynikach najnowszych badań, umożliwi rodzicom, terapeutom i nauczycielom zrozumienie problemów związanych z percepcją sensoryczną w autyzmie, a także zapoznanie się z metodami i technikami, które pozwolą zminimalizować trudności i wykorzystać mocne strony osób autystycznych.

Olga Bogdashina jest wykładowczynią, badaczką i autorką ponad dwunastu książek na temat autyzmu. Kierowała pierwszym ośrodkiem dziennej opieki dla dzieci autystycznych na Ukrainie i przyczyniła się do powstania Międzynarodowego Instytutu Autyzmu na Syberii. Ma dorosłego autystycznego syna, dzięki czemu nie tylko doskonale porusza się w dziedzinie literatury naukowej, lecz także ma przywilej bezpośredniego dostępu do wiedzy na temat myślenia i zachowania dzieci z tym zaburzeniem.

Książka „Trudności w percepcji sensorycznej w autyzmie i zespole Aspergera. Inne doświadczenia sensoryczne - inne światy percepcyjne” - oprawa miękka - Wydawnictwo HARMONIA.

Książka posiada 336 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Trudności w percepcji sensorycznej w autyzmie i zespole Aspergera...."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Pedagogika wczesnoszkolna w Polsce - okładka książki
Pedagogika wczesnoszkolna w Polsce i na świecie.... Barbara Borowska, Marta Buk-Cegiełka (red.)
Pedagogika wczesnoszkolna w Polsce - okładka książki
Pedagogika wczesnoszkolna w Polsce i na świecie.... Barbara Borowska, Marta Buk-Cegiełka (red.)
Produkty podobne:
Czytanie przez naśladowanie - okładka książki
Czytanie przez naśladowanie Agata Dębicka-Cieszyńska
Karty ćwiczeń. Przyimki - okładka książki
Karty ćwiczeń. Przyimki Aleksandra Wianecka
Karty ćwiczeń. Przeciwieństwa - okładka książki
Karty ćwiczeń. Przeciwieństwa Elżbieta Wianecka, Wacława Zuziowa