pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kształcenie starszyzny harcerskiej. Seria: Przywrócić Pamięć

Autor książki:

Stanisław Sedlaczek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 60 s.
Wymiar: 105x148 mm
EAN: 9788378505907
ISBN: 978-83-7850590-7
Data: 2014-04-03
17.69 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Musimy rozpocząć od krótkiego wstępu, wyjaśniającego sprawę stopni instruktorów harcerskich w Polsce. Istnieją trzy stopnie starszyzny, analogicznie do stopni organizacyjnych młodzieży. Te stopnie są: podharcmistrz, harcmistrz i harcmistrz Rzpl., mają one na celu pobudzanie kierowników młodzieży do pracy nad coraz głębszem ujmowaniem zasad harcerstwa i coraz lepszem opanowywaniem metodyki i techniki, a nadto wytworzenie hierarchji starszyzny, opartej o wyrobienie moralne, metodyczne i techniczne).

Harcerz kończąc lat 18 może być przyjęty do grona starszyzny harcerskiej jako kandydat na harcmistrza — podharcmistrz. Musi w tym celu wykazać się pewnym okresem służby harcerskiej, częściowo przynajmniej na stanowisku wychowawczem, zastępowego lub przybocznego, oraz odbyć próbę podharcmistrza. Próba obejmuje wiadomości o Polsce, technikę w zakresie czterech stopni młodzieży, umiejętność kierowania drużyną na zbiórkach i zebraniach, znajomość podręczników, najważniejsze wiadomości z historji skautingu i harcerstwa oraz organizacji Związku Harcerstwa...

Książka "Kształcenie starszyzny harcerskiej. Seria: Przywrócić Pamięć" - Stanisław Sedlaczek - oprawa twarda - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls. Książka posiada 60 stron i została wydana w 2014 r. Cena 17.69 zł. Zapraszamy na zakupy!

Spis treści:

Kształcenie starszyzny harcerskiej, St. Sedlaczek       3

Wychowanie wodzów, G. Bertier    11

Kursy harcmistrzowskie, St. Sedlaczek  .   22

Wskazówki dla komendantów kursów
podharcmistrzowskich, St. Sedlaczek     33

Nasz śpiew, St. Sedlaczek     51