pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Księga zapachów

Autor książki:

Andrzej Kozioł

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2010
Oprawa: twarda
Ilość stron: 380 s.
Wymiar: 146x202 mm
EAN: 9788375056099
ISBN: 978-83-7505-609-9
Data: 2010-11-04
Cena wydawcy: 49.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

O wonnych piekarniach knajpach zwanych mordowniami zwierzynieckich kindrach wełnianych kąpielówkach kolorowych krakowskich odpustach ogniskach na Błoniach niby-piwie warzonym w domu pierogarni pani Stasi zapachu siana na strychu i gnoju chwalonym przez pana Staffa...

Świat nie tylko wygląda inaczej niż przed laty. Inaczej także pachnie. "Księga zapachów" pozwala powspominać to, co minęło. Co więcej, korzystając z podanych tu receptur można wyczarować i delektować się na nowo aromatem i smakiem: zupy chlebowej, czekoladowej pianki, pączków wiedeńskich, domowych powideł, sera z pigwy, kury z agrestem i wielu innych staropolskich smakołyków.

Andrzej Kozioł - krakowski dziennikarz, publicysta, redaktor "Dziennika Polskiego", niestrudzony zbieracz cracovianów. Nakładem wydawnictwa WAM ukazały się jego książki: "Zapominany Kraków", "Na krakowskich Plantach", "Na krakowskim Rynku", "Smaki polskie czyli jak się dawniej jadało" i "Alfabet krakowski Andrzeja Kozioła" oraz zbiór opowiadań "Pociąg do Stalinogrodu".

Książka "Księga zapachów" - Andrzej Kozioł - oprawa twarda - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 380 stron i została wydana w 2010 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]