pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kompetencje matematyczne i naukowo-techniczne w edukacji wczesnoszkolnej - studium empiryczne

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 172 s.
EAN: 9788380198081
ISBN: 978-83-8019-808-1
Data: 2021-01-14
22.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Kompetencje matematyczne i naukowo-techniczne w edukacji wczesnoszkolnej - studium empiryczne
Przez wzgląd na wysoką rangę przypisywaną we współczesnych czasach kompetencjom kluczowym interesujące wydaje się poznanie opinii na ich temat osób zaangażowanych w proces kształcenia na poziomie edukacji początkowej. Przedstawione w książce rozważania teoretyczne i wyniki badań stanowią zarówno próbę spojrzenia na wąski wycinek rzeczywistości edukacyjnej odnoszący się do pierwszego etapu kształcenia, jak i diagnozę kompetencji matematycznych oraz podstawowych kompetencji naukowo-technicznych trzecioklasistów. Istotną wartością prezentowanych analiz jest uwzględnienie trzech perspektyw w ocenie badanych kompetencji: uczniów, ich rodziców i nauczycieli, które jest jednocześnie wyrazem uznania dla pełnoprawnej roli tych trzech podmiotów w procesie edukacyjnym.

Interesującymi - z dydaktycznego punktu widzenia - efektami badań były ocena poszczególnych elementów kompetencji matematycznych i naukowo-technicznych oraz wskazanie obszarów, które stwarzają możliwości podjęcia działań zmieniających postawę uczniów wobec matematyki, techniki i prowadzenia badań.

Publikacja jest kontynuacją rozważań autorek przedstawionych w książce Kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne w edukacji wczesnoszkolnej (https: marszalek.com.pl/sklep/pl/pedagogika/3711-kompetencje-matematyczne-i-podstawowe-kompetencje-naukowo-techniczne-w-edukacji-wczesnoszkolnej.html) i z tą pozycją stanowi komplementarną całość.

Książka "Kompetencje matematyczne i naukowo-techniczne w edukacji wczesnoszkolnej - studium empiryczne" - Barbara Dudel, Małgorzata Głoskowska-Sołdatow - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 172 stron i została wydana w 2020 r. Cena 22.34 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.