pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Cyfryzacja przestrzeni we wczesnej edukacji. Szanse i zagrożenia

Autor książki:

Ewelina Kurowicka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Katolicki Uniwersytet Lubelski, KUL
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 166 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788380615786
ISBN: 978-83-8061-578-6
Data: 2018-10-16
22.68 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Szczegółowa analiza wykorzystywania nowych technologii w szkole ukazuje nowe rozwiązania metodyczne, które mogą być atrakcyjną formą pracy z dziećmi w wieku wczes-noszkolnym [...]. Ważne jest umiejętne kierowanie przez nauczyciela procesem edukacyjnym, by realizując cele kształcenia zintegrowanego zachować właściwe proporcje stosowanych metod i środków wspierać integralny rozwój dziecka [...].

Publikacja może stanowić przydane źródło wiedzy dla nauczycieli edukacji wczesno-szkolnej oraz rodziców, a także studentów. Uświadomienie sobie szans i zagrożeń płynących z cyfryzacji współczesnej przestrzeni umożliwi dokładniejsze zrozumienie prezentowanej problematyki, ale również może okazać się pomocne przy planowaniu i organizowaniu pracy wychowawczo-dydaktycznej [...].

Zaprezentowane wnioski diagnozujące, projektujące i prognostyczne mogą pomóc nauczycielom w zwiększeniu efektywności procesu dydaktycznego z udziałem urządzeń cyfrowych, wykorzystywaniu ich w pracy indywidualnej i grupowej uczniów, co może w pewnym stopniu przyczyniać się do gromadzenia, utrwalania i poszerzania ich wiedzy.

Z recenzji S. dr hab. Marii Opięli, prof. KUL

Problematyce wykorzystania technologii informacyjnych na etapie edukacji wczes-noszkolnej poświęcona jest książka Eweliny Kurowickiej pt. „Cyfryzacja przestrzeni we wczesnej edukacji - szansę i zagrożenia". Jest to publikacja bardzo aktualna, gdyż technologie informacyjne wchodzą do szkół nie tylko w postaci lekcji z edukacji informatycznej, ale coraz częściej stanowią środek dydaktyczny wykorzystywany na wielu różnych lekcjach [...].

Publikacja stanowi opracowanie ukazujące starannie opracowaną problematykę wykorzystania technologii informacyjnych w edukacji wczesnoszkolnej. Recenzowana publikacja stanowi wartościowy materiał dotyczący edukacji wczesnoszkolnej i odpowiada potrzebom nauki.

Z recenzji dr hab. Anny Klim-Klimaszewskiej, prof. UPH

 

Książka "Cyfryzacja przestrzeni we wczesnej edukacji. Szanse i zagrożenia" - Ewelina Kurowicka - oprawa miękka - Wydawnictwo Katolicki Uniwersytet Lubelski, KUL. Książka posiada 166 stron i została wydana w 2018 r. Cena 22.68 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.