pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Globalizacja a rozwój. Szanse i wyzwania dla Polski

Autor książki:

Gali Chimiak, Marcin Fronia

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 236 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788373835535
ISBN: 978-83-7383-553-5
Data: 2012-05-08
25.91 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Prezentowane teksty są wartościowe merytorycznie i dobrze napisane, źródłowo solidnie podparte współczesną literaturą przedmiotu, dokumentami. Zawierają nie tylko opisy i fakty, ale też krytyczne analizy i interpretacje, są osadzone w teoriach i/lub badaniach.

prof. zw. dr hab. Elżbieta Stadtmüller Dokonana analiza pozwala na stwierdzenie, że praca zarówno pod względem tematyki, jak i poziomu naukowego charakteryzującego poszczególne artykuły, wnosi ważny wkład do polskiego dyskursu naukowego nad globalizacją i rozwojem.

prof. dr hab. Piotr Sałustowicz O potrzebie poszerzenia socjologicznego dyskursu o globalizacji i rozwoju świadczy proces poszukiwania sposobów mobilizowania polskiego potencjału modernizacyjnego. Z tej perspektywy zmiany zachodzące zarówno na poziomie instytucjonalnym, jak i indywidualnym zmuszają do ponownej refleksji nad dalszym kierunkiem rozwoju społeczeństwa polskiego. Zadaniem niniejszej publikacji jest włączenie się do tej debaty.

dr Galia Chimiak, Marcin Fronia To, co nie pozwala twórcom innowacji zrezygnować, to nadzieja, że zmiana jest możliwa, że ewentualność lepszego świata nie przeczy prawom natury. Innowacja jest błyskiem, w którym ujawnia się i jednocześnie realizuje przyszłość.

Edwin Bendyk

Książka "Globalizacja a rozwój. Szanse i wyzwania dla Polski" - Gali Chimiak, Marcin Fronia (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 236 stron i została wydana w 2012 r. Cena 25.91 zł. Zapraszamy na zakupy!