pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Koniec globalizacji. Czego nauczył nas wielki kryzys?

Autor książki:

James Harold

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 308 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788373833678
ISBN: 978-83-7383-367-8
Data: 2010-09-10
36.51 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Proces globalizacji - charakteryzujący się coraz ściślejszymi powiązaniami gospodarczymi, które doprowadziły do głębokich zmian politycznych i społecznych na całym świecie - wydaje się nieodwracalny. Harold James przedstawia tymczasem w swojej książce otrzeźwiającą perspektywę historyczną, w której bada okoliczności, w jakich zintegrowany i zglobalizowany świat poprzedniej epoki rozpadł się pod presją nieprzewidzianych wypadków.
"Książka na czasie i bardzo inspirująca (...). Smutna opowieść o czasach kryzysu, która uświadamia, jak szybko i w jak wyniszczający sposób zdecydowane przeciwdziałanie globalizacji może przekształcić się w kryzys gospodarczy lub w coś jeszcze gorszego. Przywódcy polityczni na całym świecie powinni trzymać tę książkę pod poduszką".
- Financial Times "Głębia i zakres wiedzy Jamesa dają o sobie znać na każdej stronie, ale nigdy nie prowadzą do znużenia. Studium jest zwięzłe i dość krótkie, przeznaczone zarówno dla szerokiej rzeszy czytelników, jak i dla historyków. Trudno by było znaleźć lepszy przykład na odpowiednią książkę, napisaną na odpowiedni temat i opublikowaną w odpowiednim momencie".
- The Economist Harold James jest profesorem historii na Uniwersytecie Princeton.

Książka "Koniec globalizacji. Czego nauczył nas wielki kryzys?" - James Harold - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 308 stron i została wydana w 2010 r. Cena 36.51 zł. Zapraszamy na zakupy!