pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Francja czy Europa? Dziedzictwo generała de Gaullea w polityce zagranicznej V Republiki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2005
Oprawa: miękka
Ilość stron: 379 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788373831575
ISBN: 83-7383-157-6
Data: 2005-11-03
37.23  44.00  6.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Francja czy Europa? Dziedzictwo generała de Gaullea w polityce zagranicznej V Republiki - Andrzej Szeptycki - opis książki:

Politycy, publicyści i politolodzy często spierają się o to, na ile myśl polityczna twórcy V Republiki, generała Charles’a de Gaulle’a, jest dziś obecna w polityce zagranicznej Francji. Zagadnieniem tym zajmowało się w pobieżny sposób wielu autorów, ale powstało jak dotąd niewiele pogłębionych analiz na ten temat. Celem niniejszej książki jest wypełnienie tej luki oraz odpowiedzenie na pytanie czy francuska polityka zagraniczna zasługuje na miano "gaullistowskiej”.
Według autora, mimo zmian, jakie zaszły na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat w Europie, polityka zagraniczna Francji na naszym kontynencie wciąż w istotnym stopniu odwołuje się do koncepcji sformułowanych przez generała de Gaulle’a. Należy sądzić, że ciągłość polityki europejskiej Francji wynika przede wszystkim z faktu, że twórca V Republiki w istotny sposób przyczynił się do redefinicji powojennego interesu narodowego Francji, a zjednoczona Europa stała się za jego sprawą – i pozostaje do dziś – kluczowym elementem francuskiej "polityki wielkości”, do której znaczna część francuskiej klasy politycznej i społeczeństwa jest nadal przywiązana.

Książka „Francja czy Europa? Dziedzictwo generała de Gaullea w polityce zagranicznej V Republiki” - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar.

Książka posiada 379 stron i została wydana w 2005 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Francja czy Europa? Dziedzictwo generała de Gaullea w polityce zagranicznej..."
Andrzej Szeptycki - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: