pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Europejskie doświadczenia z demokracją i gospodarką rynkową. Przykład dla Ukrainy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Wydawniczy ELIPSA
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 136 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788380170896
ISBN: 978-83-8017-089-6
Data: 2016-05-27
Cena wydawcy: 21.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Autorzy podejmują kwestie dotyczące transformacji, demokratyzacji, procesów nacjonalizacji, międzyrządowości i ponadnarodowego podejścia w relacjach międzynarodowych. W pewnym sensie jest to publikacja o rozległym spektrum spojrzenia i charakterze poszukiwawczym, stawiającym raczej pytania niż przedstawiającym klarowne odpowiedzi.

Publikacja składa się z trzech rozdziałów. Pierwszy rozdział jest zbiorem teoretycznych rozważań na temat integracji europejskiej i demokratyzacji jako o procesach, które ukształtowały systemy państwowe w XXI wieku, istniejących wobec nich zagrożeń i transpozycji modelu "unijnego" na innych aktorów sceny międzynarodowej oraz procesów dezintegracyjnych. Drugi rozdział zawiera analizę zjawisk politycznych i społeczno-gospodarczych zachodzących początkowo w systemach państw zachodnioeuropejskich. Istotą jest przedstawienie założeń, genezy i implementacji ordoliberalizmu i Społecznej Gospodarki Rynkowej na przykładzie doświadczeń niemieckich, europejskich i polskich. Ordoliberalizm i Społeczna Gospodarka Rynkowa mają w praktyce europejskiej bardzo długą tradycję. Celem rozdziału trzeciego jest analiza sytuacji politycznej i gospodarczej Ukrainy. Podjęta została analiza dotychczasowych doświadczeń w obustronnych relacjach Ukrainy z Unią Europejską. Druga część rozdziału dotyczy analizy sytuacji politycznej na Ukrainie poprzez ukazanie prac nad podjętymi reformami życia politycznego i gospodarczego.

Książka "Europejskie doświadczenia z demokracją i gospodarką rynkową. Przykład dla Ukrainy" - Martin Dahl, Beata Piskorska, Paweł Olszewski - oprawa twarda - Wydawnictwo Dom Wydawniczy ELIPSA. Książka posiada 136 stron i została wydana w 2016 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]