pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Aktywność międzynarodowa regionów Federacji Rosyjskiej

Autor książki:

Maciej Raś

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Wydawniczy ELIPSA
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 426 s.
Wymiar: 238x166 mm
EAN: 9788380171992
ISBN: 978-83-8017-199-2
Data: 2018-07-03
44.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W pracy podjęty został problem uczestnictwa regionów subpaństwowych w stosunkach międzynarodowych na przykładzie regionów Federacji Rosyjskiej. Autor na podstawie własnych badań i literatury przedmiotu przeanalizował problemy ważkie, w odniesieniu do wielu wątków nieznane polskiemu odbiorcy.

Autor monografii, doktor Maciej Raś jest uznanym w środowisku politologów badaczem podejmującym kwestie związane z problemami roli państw obszaru poradzieckiego, w tym Federacji Rosyjskiej, w środowisku międzynarodowym.

Autor wychodząc z założenia o zależności relacji zewnętrznych i wewnętrznych państwa podkreśla w swojej monografii znaczenie kwestii wpływu potencjału politycznego, społeczno-kulturowego, gospodarczego podmiotów na ich aktywność międzynarodową. Sięga po wiedzę z zakresu systemów politycznych, etnopolityki, podkreśla znaczenie polityzacji gospodarki, wszystko to po to, by uzasadnić złożoność analizowanych problemów i uzmysłowić czytelnikowi ich wielostronne skutki. Tym samym wskazuje na potrzebę stałego poszerzania płaszczyzny badań nie tylko o wielość nagromadzonej wiedzy, ale i konieczności zastosowania do tej analizy różnorodnych metod badawczych, niejednokrotnie wychodzących poza przyjęty zasób danej dyscypliny, czy subdyscypliny. Ten interdyscyplinarny sposób prowadzenia przez dr Rasia badań umożliwia czytelnikowi wielostronny ogląd problemu, wskazując, iż analiza aktywności międzynarodowej podmiotów państwa złożonego często wymyka się utartym schematom i dotychczas sprawdzonym analizom.

Książka "Aktywność międzynarodowa regionów Federacji Rosyjskiej" - Maciej Raś - oprawa twarda - Wydawnictwo Dom Wydawniczy ELIPSA. Książka posiada 426 stron i została wydana w 2018 r. Cena 44.04 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.