pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
W objęciach europeizacji. Wybrane przykłady z Europy Środkowej i Wschodniej
Tytuł książki:

W objęciach europeizacji. Wybrane przykłady z Europy Środkowej i Wschodniej

Autor książki:

Tomasz G. Grosse

Dane szczegółowe:
Wydawca: ISP PAN
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 450 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788360580875
ISBN: 978-83-60580-87-5
Data: 2012-07-19
33.52  33.60  0.08 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Integracja europejska jest próbą budowy systemu politycznego oraz gospodarczego w Europie. Proces ten obejmuje tworzenie podmiotu władzy w stosunkach międzynarodowych (na zewnątrz Unii Europejskiej), a więc służy realizacji celów geopolitycznych. Dotyczy również formowania się władzy zewnętrznej w Unii, która także ma odniesienie do kwestii geopolitycznych. Jest bowiem związane z rywalizacją o przywództwo i próbą ustanowienia wzajemnych relacji politycznych między poszczególnymi państwami członkowskimi oraz między instytucjami wspólnotowymi. Wspomniane procesy czynią z europeizacji z jednej strony instrument realizacji określonego projektu politycznego, a z drugiej mechanizm systemu rządzenia - zarówno w kontekście odgórnych (hierarchicznych) sposobów implementacji decyzji politycznych, jak i oddolnego wpływania na unijną politykę. Procesy europeizacji dystrybuują władzę polityczną w obrębie Unii Europejskiej, a - co się z tym wiąże - również koszty i korzyści płynące z integracji. Od tego, kto będzie kontrolował procesy europeizacji zależy zatem w dużym stopniu to, kto będzie miał władzę nad systemem europejskim, a także będzie z niej w największym stopniu czerpał korzyści.

Książka została przygotowana m.in. na podstawie badań przeprowadzonych przez Autora na Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji, w Szkole Biznesu w Kopenhadze, w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk oraz w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu.

Książka "W objęciach europeizacji. Wybrane przykłady z Europy Środkowej i Wschodniej" - Tomasz G. Grosse - oprawa miękka - Wydawnictwo ISP PAN. Książka posiada 450 stron i została wydana w 2012 r. Cena 33.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Tomasz G. Grosse - autor m.in.:
Produkty podobne:
Europeizacja partii politycznych - okładka książki

Europeizacja partii politycznych i grup interesu...

Agnieszka K. Cianciara, Adam Burakowski, Paweł Olszewski, Jakub Wódka
Aktualna kondycja integracji europejskiej - okładka książki

Aktualna kondycja integracji europejskiej w obliczu...

Helena Tendera-Właszczuk, Rafał Prostak (red.)