pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Efektywnie i atrakcyjnie czyli o przedszkolnym i wczesnoszkolnym nauczaniu...
książka:

Efektywnie i atrakcyjnie czyli o przedszkolnym i wczesnoszkolnym nauczaniu języka angielskiego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 166 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788371733246
ISBN: 978-83-7173-324-6
Data: 2016-12-20
Cena wydawcy: 36.00 złpozycja niedostępna

Efektywnie i atrakcyjnie czyli o przedszkolnym i wczesnoszkolnym nauczaniu języka angielskiego - Agnieszka Szplit - opis książki:

Książka poświęcona jest nauczaniu języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zawiera gotowe pomysły, które nie tylko uatrakcyjnią lekcje, ale i pomogą w ich prowadzeniu. Konstrukcja pozycji pozwala na swobodny wybór tych materiałów, które w danej chwili są potrzebne w pracy. Warto zaznaczyć, że jest to publikacja dla doświadczonych praktyków, pragnących rozwijać swoją wiedzę i umiejętności, jak też i początkujących nauczycieli, potrzebujących wsparcia i inspiracji.

Wszystkie rozdziały pozycji zawierają informacje teoretyczne, dzięki czemu poszerzają wiedzę nauczycieli, oraz przykłady dobrych praktyk wraz z wyjaśnieniami pozwalającymi dopasować je do własnych potrzeb. Analiza treści jest dokonana z punktu widzenia nauczyciela praktyka, który w swojej pracy spotyka się z wieloma problemami. Pomaga więc w rozwiązywaniu tych problemów.

Odnoszę się do takich zagadnień, jak: nauczanie wzrokowców, kinestetyków, czuciowców i słuchowców, indywidualizacja pracy (w tym nauczanie dyslektyków), wielokulturowość, edukacja plastyczna, inscenizacje i teatr, nowoczesna technologia, edukacja zdrowotna i integracja języka angielskiego z matematyką oraz projekty międzynarodowe. Analizuję również teoretyczne i praktyczne aspekty okresu bezpodręcznikowego, pracy w parach i grupach, wzbudzania pozytywnych emocji (inspirując się sugestopedią) i motywacji, rozwijania twórczości u dzieci, omawiam rytuały klasowe, uczenie się poza murami szkoły oraz przygotowanie rodziców do współpracy z nauczycielem i korzyści z uczenia się na kursach językowych. [...]
Z książką tą jestem mocno związana emocjonalnie. Stanowi ona obraz mojej refleksji pedagogicznej i przemyśleń wynikających z łączenia pracy nauczyciela akademickiego, nauczyciela języka angielskiego i metodyka. [...] W ciągu wielu lat pracy nabierałam doświadczenia, sama prowadząc zajęcia językowe dla dzieci, ale i obserwując nauczycieli podczas hospitacji w szkołach językowych i na wyjazdach studyjnych oraz prowadząc szkolenia jako trener nauczycieli. Przez te lata budowałam swoją wiedzę i przenosiłam ją na pole praktyki także jako nauczyciel akademicki. [...]
Mam nadzieję, że przedstawione pomysły i komentarze zaciekawią nauczycieli, którzy podobnie jak ja mają różne doświadczenia i wielostronne spojrzenie na świat. Szczerze zachęcam zatem do poszukiwania inspiracji w niniejszej książce i tworzenia własnych pomysłów w oparciu o moje przemyślenia i refleksje.

(Ze Wstępu)

Książka „Efektywnie i atrakcyjnie czyli o przedszkolnym i wczesnoszkolnym nauczaniu języka angielskiego” - oprawa miękka - Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP.

Książka posiada 166 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Efektywnie i atrakcyjnie czyli o przedszkolnym i wczesnoszkolnym nauczaniu..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Pedagog jako animator w przestrzeni - okładka książki
Pedagog jako animator w przestrzeni życia społecznego Tomasz Sosnowski, Wioleta Danilewicz, Mirosław Sobecki (red.)
Autyzm i rodzina - okładka książki
Autyzm i rodzina Anna Prokopiak, Zofia Palak (red.)
Produkty podobne:
Miks ciszków, syczków, szumków - okładka książki
Miks ciszków, syczków, szumków Beata Dawczak, Izabela Spychał
Ciszki ś, ź, ć, dź zabawy z głoskami - okładka książki
Ciszki ś, ź, ć, dź zabawy z głoskami Beata Dawczak, Izabela Spychał
Syczki s, z, c, dz - okładka książki
Syczki s, z, c, dz Beata Dawczak, Izabela Spychał
Smileys 2. Język angielski. Teacher - okładka książki
Smileys 2. Język angielski. Teacher s Book Jenny Dooley, Virginia Evans
Wizja świata - wizja dziecka w - okładka książki
Wizja świata - wizja dziecka w przestrzeni podręczników... Iwona Czaja-Chudyba, Bożena Pawlak, Jovita Vaškevič-Buś (red.)