pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Dorośli z głębszą niepełnosprawnością intelektualną jako partnerzy,...
książka:

Dorośli z głębszą niepełnosprawnością intelektualną jako partnerzy, małżonkowie i rodzice

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 316 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788380952881
ISBN: 978-83-8095-288-1
Data: 2017-06-19
Cena wydawcy: 50.00 złpozycja niedostępna

Dorośli z głębszą niepełnosprawnością intelektualną jako partnerzy, małżonkowie i rodzice - Remigiusz Kijak - opis książki:

Książka jest o miłości, o bliskich, intymnych relacjach partnerskich i małżeńskich, o rodzicielstwie, a narratorami są osoby głębiej niepełnosprawne intelektualnie. Zawiera aktualną wiedzę na temat partnerstwa, małżeństwa i rodzicielstwa osób głębiej niepełnosprawnych intelektualnie. Badania pozwoliły zauważyć, że partnerstwo, małżeństwo i rodzicielstwo dla wszystkich badanych par stanowiło wartość - różnie przeżywaną, w rozmaity sposób postrzeganą, odmiennie realizowaną. Pozwoliły również na analizę w głąb ludzkich przeżyć, pragnień, ograniczeń, frustracji, radości i marzeń.

Partnerstwo i rodzicielstwo osób niepełnosprawnych jest drogą skomplikowaną, niejednoznaczną, ale też pełną pięknych uczuć, nadziei, miłości, odkrywania w sobie najlepszych cech. Życie w diadzie, tak trudne do stworzenia, stało się mimo wszystko udziałem kilkudziesięciu osób, o których napisałem tę książkę, i chcę im podziękować za możliwość udziału przez krótką chwilę w ich codzienności.

Książka „Dorośli z głębszą niepełnosprawnością intelektualną jako partnerzy, małżonkowie i rodzice” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls.

Książka posiada 316 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Anna ; Ocena: 5 pkt.; Data: 2018-04-25
Z wielkim zainteresowaniem przeczytam książkę autorstwa Pana Remigiusza Kijaka, ponieważ zagłębił w niej tematykę, która na ogół sprawia wielkie poruszenie wśród społeczeństwa, a mianowicie niepełnosprawność intelektualną ludzi w książce pt. Dorośli z głębszą niepełnosprawnością intelektualną jako partnerzy, małżonkowie i rodzice.

Otóż muszę podkreślić na samym wstępie, że autor bardzo p...
-------rozwiń-------
skomentuj opinię/recenzję [+]
Remigiusz Kijak - autor m.in.:
Seks i niepełnosprawność - okładka książki
Seks i niepełnosprawność Remigiusz Kijak;
Kupujący tę pozycję zamówili również: