pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Z pieniędzmi za pan brat. Edukacja ekonomiczna osób niepełnosprawnych intelektualnie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Diecezjalne
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 136 s.
Wymiar: 210x300 mm
EAN: 9788325706418
ISBN: 978-83-2570-641-8
Data: 2013-10-15
45.18 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Z pieniędzmi za pan brat" to poradnik, którego celem jest umożliwienie uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i głębszym poznanie polskiego systemu płatniczego, a przede wszystkim nabycie umiejętności posługiwania się pieniędzmi w życiu codziennym. Potrzeba ta jest związana z osiąganiem samodzielności niezbędnej do prowadzenia gospodarstwa domowego. Brak tej umiejętności uniemożliwia niezależne funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w życiu dorosłym.

Na polskim rynku edukacyjnym nie ma obecnie żadnego podręcznika - pomocy edukacyjnej, która pozwoliłaby osobom z niepełnosprawnością intelektualną poznać i nauczyć się posługiwać polskimi monetami i banknotami.

Poradnik jest pozycją pionierską, wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom uczniów, rodziców i nauczycieli. Poradnik skierowany jest do uczniów szkół specjalnych podstawowych, gimnazjów, przysposabiających do pracy.

Poradnik Z pieniędzmi za pan brat" został napisany przez pedagogów specjalnych w oparciu o własne doświadczenia w pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, kładąc nacisk na praktyczne zdobywanie umiejętności.

Publikacja była prezentowana na ogólnopolskiej konferencji naukowej nt. Edukacja ekonomiczna osób niepełnosprawnych intelektualnie 3 czerwca 2013 roku w Sandomierzu, gdzie zarówno prelegenci jak i uczestnicy spotkania ocenili poradnik jako niezwykle potrzebny i doskonały do pracy z uczniem niepełnosprawnym intelektualnie.

Publikacja budzi zachwyt i nadzieję nas pedagogów specjalnych na to, że wreszcie mamy doskonałą pomoc edukacyjną - Maria Pietrusza Budzyńska, Lublin, Fundacja Teatroterpia Lubelska.

Polecam bardzo poradnik Z pieniędzmi za pan brat do pracy z niepełnosprawnymi uczniami. Nareszcie ktoś pomyślał o ich rzeczywistych potrzebach - Małgorzata Kwiatkowska

Książka "Z pieniędzmi za pan brat. Edukacja ekonomiczna osób niepełnosprawnych intelektualnie" - oprawa miękka - Wydawnictwo Diecezjalne. Książka posiada 136 stron i została wydana w 2013 r. Cena 45.18 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.