pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Rodzice z niepełnosprawnością intelektualną. Trudne drogi adaptacji
Tytuł książki:

Rodzice z niepełnosprawnością intelektualną. Trudne drogi adaptacji

Autor książki:

Remigiusz Kijak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301205270
ISBN: 978-83-0120-527-0
Data: 2019-06-05
44.36  49.00  4.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Rodzice z niepełnosprawnością intelektualną. Trudne drogi adaptacji - opis książki:

Rodzice z niepełnosprawnością intelektualną to książka unikatowa, pionierska z uwagi na podjętą problematykę i metodologię badań. Praca Autora znanego z poruszania niewygodnych, trudnych tematów, który i tym razem w sposób obiektywny, ale i przejmujący, wrażliwy i osobisty porusza niezmiernie ważną i delikatną kwestię, jaką jest rodzicielstwo osób niepełnosprawnych intelektualnie. Narratorami książki są osoby z głębszą niepełnosprawnością intelektualną. Autor dokonał wnikliwego przeglądu dostępnej literatury oraz przeprowadził serię wywiadów narracyjno-biograficznych, by ustalić, jak wygląda doświadczenie rodzicielskiej codzienności przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Wypowiedzi badanych osób dotyczą wszystkich etapów kształtowania się roli rodzica: od podjęcia decyzji o rodzicielstwie, przebiegu ciąży i porodu oraz opieki nad dzieckiem. Przyjęta w pracy metodologia jakościowa umożliwia wgląd w indywidualny sposób pojmowania i przeżywania rodzicielstwa przez badanych.

Książka powstała z myślą o:
- rodzicach dzieci niepełnosprawnych, którzy stoją przed dylematem na ile ich niepełnosprawne intelektualnie dziecko ma być samodzielne i w jakim zakresie może realizować społeczne role (zawodowe, partnerskie czy rodzicielskie),
- pracownikach pomocy społecznej, nauczycielach
- pedagogach specjalnych, lekarzach
- studentach kierunków społecznych, na których realizowane są zajęcia z zakresu Disability Studies.

Książka "Rodzice z niepełnosprawnością intelektualną. Trudne drogi adaptacji" - Remigiusz Kijak - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2019 r. Cena 44.36 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]