pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną?

Autor książki:

Joanna Steinke-Kalembka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Edgard
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 280 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788366949584
ISBN: 978-83-6694-958-4
Data: 2022-02-11
27.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki
Co zrobić, aby dbało o porządek w swoim pokoju
Jak przekonać je do okazywania wdzięczności
Co robić, aby dziecku bardziej się chciało
Joanna Steinke-Kalembka proponuje podejście do wychowania polegające na budowaniu wspierającej relacji z dzieckiem i współdziałaniu. Motywowanie nie musi być przeciąganiem liny między dorosłym a dzieckiem. Zamiast metod opartych na nagrodach i karach, groźbach czy przekupstwach autorka prezentuje sprawdzone sposoby, które powstrzymują potrzebę "naprawiania" dziecka oraz pomagają skutecznie komunikować swoje oczekiwania oraz wprowadzać zasady, które będą wspólnie przestrzegane.

Poradnik podpowiada: w jaki sposób rozwijać potencjał dziecka od najmłodszych lat, jak prowadzić rozmowy nastawione na zmianę zachowania dziecka, tak aby nie kończyły się kolejną awanturą, jak pomóc dziecku radzić sobie z porażką, jak wzmocnić jego wiarę we własne umiejętności, w jaki sposób mądrze chwalić i krytykować, jak pomóc dziecku realizować jego pasje i cele, jak budować emocjonalne zasoby małego człowieka
Joanna Steinke-Kalembka - psycholog, trenerka umiejętności psychospołecznych, absolwentka licznych szkoleń dokształcających z zakresu psychoterapii. Prowadzi własny gabinet psychologiczny. Pracuje z dziećmi, nastolatkami oraz ich rodzicami, pomaga im przezwyciężać problemy i budować lepsze relacje. Założycielka i redaktorka bloga psychologicznego Edukowisko.pl oraz ekspertka z zakresu psychologii, współpracuje m.in. z magazynem Dziecko.

Książka "Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną?" - Joanna Steinke-Kalembka - oprawa miękka - Wydawnictwo Edgard. Książka posiada 280 stron i została wydana w 2022 r. Cena 27.39 zł. Zapraszamy na zakupy!