pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zgodne rodzeństwo. Jak wspierać dzieci w budowaniu trwałej więzi?

Autor książki:

Natalia Minge, Krzysztof Minge

Dane szczegółowe:
Wydawca: Edgard
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788377885161
ISBN: 978-83-7788-516-1
Data: 2015-04-09
21.81 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Niezbędnik dla każdego, kto wychowuje więcej niż jedno dziecko lub planuje powiększenie rodziny. Niezależnie od tego, w jakim wieku są twoje pociechy, znajdziesz tutaj najważniejsze wskazówki, jak mądrze wspierać swoje dzieci i nie zwariować!
Pozbądź się złudzeń, że wszystko zależy od ciebie, że jesteś w stanie zapobiec konfliktom i że uda ci się ułożyć idealne stosunki między rodzeństwem.

Przekonaj się, że możesz rozbudzić w dzieciach umiejętność współdziałania, wspierania się nawzajem oraz samodzielnego rozwiązywania mniejszych konfliktów. Dowiedz się, jak zaspokajać potrzeby zarówno młodszego, jak i starszego potomstwa i jednocześnie pomagać im w budowaniu dobrej relacji.

Dzięki lekturze poradnika dowiesz się:
- jak poinformować dziecko o tym, że będzie miało siostrę lub brata
- jak wspierać dziecko, kiedy maluszek jest już w domu
- co może zbliżyć do siebie rodzeństwo
- jak reagować na agresję i przemoc
- jak być sprawiedliwym rodzicem i co to właściwie znaczy
- dlaczego kłótnie są potrzebne i do czego prowadzą
- jak wdrożyć dzieci do obowiązków domowych
- jak chwalić, by nie szkodzić
Natalia i Krzysztof Minge - psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem. W swojej poradni Hipokampus prowadzą warsztaty dla dzieci i rodziców. Zawodowo zainteresowani psychologią rozwoju, rodzicielstwem bliskości oraz wspomaganiem rozwoju dzieci i poprawą funkcjonowania poznawczego dorosłych. Są autorami sześciu poradników w serii Samo Sedno. Prywatnie rodzice trójki dzieci.

Książka "Zgodne rodzeństwo. Jak wspierać dzieci w budowaniu trwałej więzi?" - Natalia Minge, Krzysztof Minge - oprawa miękka - Wydawnictwo Edgard. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2015 r. Cena 21.81 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.