pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Demokratyzacja w Afryce Subsaharyjskiej. Perspektywa zachodnioafrykańskiej...
Książki »
Tytuł książki:

Demokratyzacja w Afryce Subsaharyjskiej. Perspektywa zachodnioafrykańskiej myśli politycznej

Autor książki:

Krzysztof Trzciński

Dane szczegółowe:
Wydawca: ASPRA-JR
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 414 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788375454239
ISBN: 978-83-7545-423-9
Data: 2013-06-19
42.39  49.00  6.61 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Demokratyzacja w Afryce Subsaharyjskiej. Perspektywa zachodnioafrykańskiej myśli politycznej - Krzysztof Trzciński - opis książki:

Książka Krzysztofa Trzcińskiego traktuje o demokratyzacji jako wiodącym temacie współczesnej zachodnioafrykańskiej myśli politycznej. Proces budowania demokracji w państwach Afryki Subsaharyjskiej jest niezwykle złożony. Afrykańscy politycy często uciekają się do demokratycznych procedur jedynie podczas wyborów. Po ich wygraniu nierzadko ograniczają możliwość działania opozycji, mediów i organizacji społeczeństwa obywatelskiego. Czerpiąc z rządzenia liczne korzyści, nie są chętni oddać władzy raz zdobytej. Czasami w państwach postrzeganych jako młode demokracje dochodzi więc do restytucji rządów autorytarnych. Te i inne meandry rozwoju struktur demokratycznych w Afryce są trudne do zrozumienia dla obserwatorówzewnętrznych". Próbę ich dogłębnego wytłumaczenia podejmują afrykańscy autorzy myśli politycznej. Rozczarowani autorytaryzmem, który społeczeństwo pokolonialnej Afryki nie zapewnił ani bezpieczeństwa, ani dobrobytu, widzą szansę na osiągnięcie tych wartości w warunkach demokracji. W ich opinii, demokracja dla Afryki nie może jednak być prostą kopią zachodniego wzorca rządów większości i musi zostać skrojona z uwzględnieniem wieloetnicznej specyfiki państw regionu. Afrykańscy myśliciele stawiają diagnozy problemów procesu demokratyzacji i proponują instytucjonalne recepty na jego uzdrowienie. Autor książki konsekwentnie analizuje stworzone prze nich koncepcje i formułuje oryginalne oraz ważne wnioski.

prof. dr hab. Michał Tymowski Publikacja powstała we współpracy z Rektorem Uniwersytetu Warszawskiego i Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych UW.

Książka „Demokratyzacja w Afryce Subsaharyjskiej. Perspektywa zachodnioafrykańskiej myśli politycznej” - oprawa miękka - Wydawnictwo ASPRA-JR. Książka posiada 414 stron i została wydana w 2013 r. Cena 42.39 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Demokratyzacja w Afryce Subsaharyjskiej. Perspektywa zachodnioafrykańskiej..."
Krzysztof Trzciński - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Przywództwo lokalne a kształtowanie - okładka książki
Przywództwo lokalne a kształtowanie demokracji... Stanisław Michałowski, Katarzyna Kuć-Czajkowska (red.)
Dwadzieścia lat demokratyzacji - okładka książki
Dwadzieścia lat demokratyzacji systemu politycznego... Bożena Dziemidok-Olszewska, Tomasz Bichta (red.)
Zapętlenia modernizacji - okładka książki
Zapętlenia modernizacji Jarosław Bratkiewicz