pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Decyduj! Jak podejmować lepsze decyzje w życiu i pracy
książka:

Decyduj! Jak podejmować lepsze decyzje w życiu i pracy

Dane szczegółowe:
Wydawca: POLTEXT
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 328 s.
Wymiar: 141x218 mm
EAN: 9788380879843
ISBN: 978-83-8087-984-3
Data: 2020-10-29
35.22  54.90  19.68 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Decyduj! Jak podejmować lepsze decyzje w życiu i pracy - Chip Heath, Dan Heath - opis książki:

Jak przerwać krąg ciągłego namyślania się nad trudną decyzją i w końcu ją podjąć Jak podejmować decyzje zespołowe, unikając przy tym wewnętrznych tarć i gierek politycznych Czy można nauczyć się dokonywać właściwych wyborów
Lubimy sądzić, że podejmujemy decyzje w sposób racjonalny i logiczny. Nic bardziej błędnego! Badania naukowe z zakresu psychologii z ostatnich 40 lat dowodzą, że proces podejmowania decyzji jest ofiarą naszych emocji, nieuświadomionych przekonań i uprzedzeń. Dotyczy to zarówno decyzji podejmowanych w życiu codziennym, jak i decyzji podejmowanych w pracy. Niestety, sama świadomość tego nie wystarczy, by rozwiązać problem, podobnie jak wiedza, że jesteśmy krótkowidzami, wcale nie pomaga nam lepiej widzieć. Pytanie brzmi więc: jak to usprawnić Standardowy proces decyzyjny składa się z czterech kroków:
I. Stajemy przed koniecznością wyboru.

II. Analizujemy alternatywy.

III. Dokonujemy wyboru jednej z opcji.

IV. Musimy z tym żyć. Ale na każdym z tych etapów czają się pewne niebezpieczeństwa: Wróg nr 1: wąskie kadrowanie - nadmierne ograniczanie liczby możliwości, które bierzemy pod uwagę. Wróg nr 2: efekt potwierdzenia - szukanie informacji, które zgadzają się z naszymi poglądami. Wróg nr 3: bieżące emocje - uleganie emocjom, które po pewnym czasie znikną. Wróg nr 4: nadmierna pewność siebie - zbyt duża wiara we własne przewidywania. Opierając się na badaniach psychologicznych, a także analizując liczne case studies podejmowania decyzji przez sławnych liderów biznesu, bracia Heathowie proponują czteroetapowy proces WRAP, który pomoże nam dokonywać lepszych wyborów i pokonać czterech głównych wrogów właściwych decyzji. Co należy zrobić Poszerzyć wachlarz możliwości. Dać sobie więcej możliwości i więcej informacji. Skonfrontować nasze założenia z rzeczywistością. Przed podjęciem decyzji nabrać nieco dystansu. Dać sobie prawo do błędu. Ich książka Decyduj! zawiera zarówno nieschematyczne strategie, jak i praktyczne narzędzia pozwalające nam lepiej podejmować decyzje. Napisana żywym językiem przez mistrzów storytellingu zabiera nas w podróż przez inspirujące sytuacje - od przykładów katastrofalnych w skutkach decyzji menedżerskich podejmowanych "intuicyjnie i szybko", aż po rozwiązania trudnych problemów, jakim musimy stawić czoła w życiu rodzinnym.

Chip Heath jest profesorem w Stanford Graduate School of Business, prowadzi zajęcia na temat strategii i teorii organizacji. Pomógł ponad 450 start-upom w tworzeniu lepszych strategii i przekazu. Dan Heath jest starszym wykładowcą w Center for the Advancement of Social Entrepreneurship (CASE) przy Uniwersytecie Duke a, gdzie wspiera przedsiębiorców działających na rzecz dobra publicznego. Bracia Heathowie są autorami trzech bestsellerów z listy "New York Timesa": Przyczepne historie, Pstryk! oraz Decyduj. Ich książki sprzedały się na całym świecie w nakładzie ponad dwóch milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na ponad 30 języków.

Książka „Decyduj! Jak podejmować lepsze decyzje w życiu i pracy” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo POLTEXT.

Książka posiada 328 stron i została wydana w 2020 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Decyduj! Jak podejmować lepsze decyzje w życiu i pracy"
Chip Heath, Dan Heath - autor m.in.:
Pstryk. Jak zmieniać, żeby zmienić - okładka książki
Pstryk. Jak zmieniać, żeby zmienić Chip Heath, Dan Heath;
Produkty podobne: