pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Branch banking w Polsce

Autor książki:

Anna Szelągowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 514 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381021852
ISBN: 978-83-8102-185-2
Data: 2019-04-01
82.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

"Branch banking w Polsce" to efekt kilkuletnich badań autorki nad potrzebą istnienia zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych placówek banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. W skali Polski jest to pierwsze tak rzetelne opracowanie poświęcone zmianom, jakie zachodzą w bankowej oraz "SKOK-owej" sieci dystrybucji usług i produktów finansowych. Autorka poszukuje w monografii odpowiedzi na pytanie: czy i jeśli tak, to jakie są wspólne cechy rozmieszczenia w przestrzeni miast placówek banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych oraz jakie determinanty w największym stopniu wpływały na zmiany liczby placówek badanych instytucji?
W publikacji można znaleźć także odpowiedzi na pytania:
- Czym jest branch banking?
- Jaka była dostępność placówek bankowych na świecie po 2010 roku i jakie były tendencje ich rozwoju na poszczególnych kontynentach?
- Jak dotychczas rozwijała się sieć placówek banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo kredytowych w Polsce?
- W których województwach, powiatach i miastach wojewódzkich zachodziły w ostatnich latach największe zmiany w liczbie placówek badanych instytucji?
- Które z ulic, dzielnic lub osiedli największych polskich miast są najbardziej "ubankowione"?
- Co decyduje o lokalizacji placówek banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych?
- Jakie są perspektywy dalszego rozwoju sieci placówek banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych w Polsce na tle tendencji światowych?
Monografia jest adresowana niemalże do każdego klienta banku i spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej. Stanowi ona także cenne źródło informacji dla kadry zarządzającej tymi instytucjami i podejmującej decyzje dotyczące dalszego modelu biznesowego. Jest to również świetna pozycja wzbogacająca literaturę z zakresu bankowości i rynków finansowych.

Książka "Branch banking w Polsce" - Anna Szelągowska - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 514 stron i została wydana w 2019 r. Cena 82.64 zł. Zapraszamy na zakupy!