pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kierunki zmian finansów państwa w Polsce

Autor książki:

Maria Kosek-Wojnar

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 256 s.
EAN: 9788381024600
ISBN: 978-83-8102-460-0
Data: 2021-05-19
66.22 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Autorka konfrontuje kierunki zmian, jakie zachodziły w ostatniej dekadzie w sektorze finansów publicznych w Polsce ze zgłaszanymi od lat postulatami dotyczącymi funkcjonowania niektórych podmiotów i instrumentów tego sektora. Monografia zawiera m.in. próbę odpowiedzi na następujące pytania:
- Czy tradycyjne zasady budżetowe to przebrzmiały relikt minionej epoki czy współczesne narzędzie oceny budżetu państwa i sektora finansów publicznych?
- Jakie zasady powinny być respektowane, aby możliwa była pełna kontrola parlamentu nad finansami publicznym w Polsce?
- Jakie elementy zawiera, a jakie powinna zawierać ustawa budżetowa?
- Jaką rolę odgrywa, a jaką powinien odgrywać bilans sektora finansów publicznych?
- Jaki jest skutek zachodzących w ostatnich latach procesów decentralizacji i debudżetyzacji w sektorze finansów publicznych?
- Czy konieczna jest weryfikacja form organizacyjno-prawnych finansowania zadań publicznych w formie innej niż jednostka budżetowa? Jakie kryteria powinny być wówczas zastosowane?
- Czy władze publiczne stwarzały tzw. iluzje fiskalne? Jeżeli tak - jakie i jak można im zapobiegać?
- Które z tzw. dobrych praktyk stosowanych w innych krajach można implementować w Polsce, nie powodując niepożądanych skutków ubocznych?
Monografia jest skierowana zarówno do środowiska akademickiego (pracowników naukowych i studentów różnych kierunków), jak i do praktyków, w szczególności władz stanowiących i wykonawczych.

Książka "Kierunki zmian finansów państwa w Polsce" - Maria Kosek-Wojnar - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2021 r. Cena 66.22 zł. Zapraszamy na zakupy!