pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Alternatywne finanse

Autor książki:

Agnieszka Alińska

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381022460
ISBN: 978-83-8102-246-0
Data: 2019-04-16
66.22 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Uwarunkowania technologiczne, gospodarcze i społeczne, jakie występują we współczesnej gospodarce, przyczyniają się do ograniczenia roli tradycyjnego systemu finansowego i determinują rozwój alternatywnych finansów. Analiza zmian zachodzących w systemie finansowym i jego otoczeniu wskazuje, że jesteśmy świadkami ewolucji w zachowaniu się klientów, formy zaspokajania ich potrzeb finansowych i coraz większych możliwości wykorzystywania w tym zakresie nowych technologii.

Czy alternatywne finanse pozostaną trwałym elementem systemu finansowego, jakie są przyczyny ich rozwoju, jaki jest przebieg i konsekwencje rynkowe? Na te i wiele innych zagadnień związanych ze słabo znanym, ale dynamicznie rozwijającym się sektorem alternatywnych finansów wskazuje autorka, opisując nowe zdarzenia i zjawiska w finansach.

"Problematyka zaprezentowana w książce dotyczy niezwykle istotnych zagadnień związanych z analizą struktury, udziału i znaczenia zupełnie nowej i bardzo słabo zbadanej kategorii, która została nazwana jako alternatywne finanse. Autorka niezwykle trafnie identyfikuje procesy zachodzące w sektorze finansów i w jego otoczeniu. (...) Forma przygotowania publikacji jest niezwykle ciekawa i twórcza, skłania Czytelnika do dalszych refleksji i poszukiwań odpowiedzi na pojawiające się pytania i wątpliwości".

Z recenzji dr hab. Grażyny Ancyparowicz

"Badania przeprowadzone przez Autorkę znacząco poszerzają naszą wiedzę o systemie finansowym. Podzielam pogląd, że znaczenie regulowanego systemu (np. banków) spada, a sektor finansów alternatywnych będzie trwałym elementem systemu finansowego. Banki będą konkurować, lecz chyba bardziej współpracować z fintechami i bigtechami w ramach łańcucha wartości różnych usług finansowych, ze szczególnym uwzględnieniem finansów cyfrowych. Stawia to nowe wyzwania przed regulacją czy nadzorem nad rynkiem finansowym, m.in. w kontekście bezpieczeństwa, ochrony konsumenta, równości konkurencji czy zapobiegania kryzysom. Autorka rysuje możliwości takich rozwiązań, aby korzystać z technologii i nie hamować rozwoju rynku".

Z recenzji prof. dr. hab. Włodzimierza Szpringera

Książka "Alternatywne finanse" - Agnieszka Alińska - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2019 r. Cena 66.22 zł. Zapraszamy na zakupy!