pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Stabilność finansowa Banków Spółdzielczych w Polsce w świetle pokryzysowych...
Tytuł książki:

Stabilność finansowa Banków Spółdzielczych w Polsce w świetle pokryzysowych zmian regulacyjnych

Autor książki:

Krzysztof Kil

Dane szczegółowe:
Wydawca: POLTEXT
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 278 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375618556
ISBN: 978-83-7561-855-6
Data: 2018-04-20
54.16  59.90  5.74 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Książka stanowi kompleksowe i aktualne opracowanie w zakresie stabilności finansowej banków spółdzielczych w Polsce w kontekście pokryzysowych zmian regulacyjnych.

W monografii przeprowadzono między innymi krytyczną analizę definicji stabilności finansowej (na poziomie makro- i mikroekonomicznym), jej mierników oraz determinant w bankach spółdzielczych; przedstawiono pokryzysowe zmiany regulacyjne w obszarze stabilności finansowej banków. Zaprezentowano także syntetyczną miarę stabilności finansowej opartą o efektywność i ryzyko. Przeprowadzono analizę danych statystycznych w odniesieniu do banków spółdzielczych działających w Polsce, przedstawiono wyniki badań ekonometrycznych (modele panelowe), wykonano analizę systemową procesów legislacyjnych. W monografii zaprezentowano także wyniki badań ankietowych przeprowadzonych wśród kadry zarządzającej bankami spółdzielczymi w 2013 i 2016 roku oraz wnioski z wywiadów pogłębionych przeprowadzonych w 2017 roku z prezesami zarządu wybranych banków spółdzielczych i przedstawicielami podmiotów sieci bezpieczeństwa finansowego w Polsce.

***
Dr Krzysztof Kil - adiunkt w Katedrze Bankowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Autor ponad 40 publikacji naukowych i dydaktycznych z obszaru bankowości i zarządzania ryzykiem. Jego zainteresowania naukowe dotyczą m.in. bankowości spółdzielczej, polityki pieniężnej oraz stabilności finansowej.

Książka "Stabilność finansowa Banków Spółdzielczych w Polsce w świetle pokryzysowych zmian regulacyjnych" - Krzysztof Kil - oprawa miękka - Wydawnictwo POLTEXT. Książka posiada 278 stron i została wydana w 2018 r. Cena 54.16 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Autonomia fiskalna i jej wpływ - okładka książki

Autonomia fiskalna i jej wpływ na działania samorządów

Agnieszka Kopańska, Grzegorz Kula, Joanna Siwińska-Gorzelak, Grażyna Bukowska, Magdalena Młochowska
Produkty podobne:
Instytucjonalne aspekty budowania - okładka książki

Instytucjonalne aspekty budowania stabilności...

Helena Żukowska, Ilona Skibińska-Fabrowska
Finanse w nowoczesnej gospodarce. - okładka książki

Finanse w nowoczesnej gospodarce. Tom 1

Jacek Jaworski, Jan Wiśniewski (red.)