pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Bankowość. Instytucje, operacje, zarządzanie

Dane szczegółowe:
Wydawca: POLTEXT
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 360 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375617757
ISBN: 978-83-7561-775-7
Data: 2017-10-06
47.36 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

W ostatnich latach gospodarka światowa pozostaje pod wpływem globalnego kryzysu finansowego, który zapoczątkowany został nieprawidłowościami w działalności banków. Wywołał on konieczność uporządkowania wielu aspektów działalności bankowej, co wpłynęło na powstanie nowych regulacji i rozwiązań instytucjonalnych w zakresie nadzorowania banków.

W czterech częściach omówiono kolejno:
- System bankowy, jego relacje z otoczeniem, elementy warunkujące funkcjonowanie banków, w tym polityka pieniężna banku centralnego i sieć bezpieczeństwa finansowego.

- Operacje finansujące działalność banków, operacje finansujące i prefinansujące klientów oraz pozostałe operacje świadczone przez banki.

- Zarządzanie bankiem - cele, strategie, polityka, kapitały własne, analiza i ocena kondycji banku, marketing bankowy.

- Zarządzanie ryzykiem (płynności, kredytowym, kraju, stopy procentowej, walutowym i operacyjnym) - metody jego pomiaru i ograniczania oraz transakcje instrumentami pochodnymi
W tym nowym wydaniu od lat powszechnie wykorzystywanego podręcznika wprowadzono aktualne tematy, a pozostałe ujęto w sposób odpowiadający dzisiejszym realiom. Uwzględniono zjawiska i tendencje występujące w skali europejskiej i światowej, omówiono nowoczesne technologie i procedury zastępujące tradycyjne operacje bankowe, wskazano nowe rodzaje transakcji bankowych i nowe rodzaje ryzyka, które pojawiły się w działalności banków w ostatnich latach.

Podręcznik jest zgodny z programami wykładu bankowości na studiach licencjackich. Szeroki przegląd problematyki związanej z bankowością jako nauką o przedsiębiorstwie bankowym i jego otoczeniu sprawia, że będzie przydatny także dla studentów na poziomie magisterskim oraz praktyków bankowych.

Książka "Bankowość. Instytucje, operacje, zarządzanie" - Małgorzata Iwanicz-Drozdowska, Władysław L. Jaworski, Anna Szelągowska, Zofia Zawadzka - oprawa miękka - Wydawnictwo POLTEXT. Książka posiada 360 stron i została wydana w 2017 r. Cena 47.36 zł. Zapraszamy na zakupy!